Megéri egyetemre járni?
Azt veszem észre, hogy lehet hogy nem.
Aki tehetséges, és állati de tényleg állati szorgalmas, azaz 300%-ot nyújt, az tudja végigcsinálni de úgy, hogy közben alig él.
Nem egy olyan embert ismerek, akik épphogy elvégezték a gimit vagy a szakmunkást, és utána jól menő vállalkozók lettek.
Szerintem ha az ember talpraesett, van egy jó alapműveltsége, és beszél egy-két nyelvet, akkor nem érheti nagy baj.
És több olyan embert is ismerek, akik egyetemmel 150-200ezret keresnek....
Ez nyilván habitus kérdése is.
Nyilván nem éri meg mindenkinek, ami jó is, mert ha mindenki egyetemet végezne, annak sem lenne már semmi értéke.
Meg attól is függ, mivel akarsz foglalkozni, mert vannak szakmák, amihez megkerülhetetlen.
Arról, hogy kinek mennyire nehéz, lehetetlen objektívan nyilatkozni. Ebből a szempontból pont olyan, mint a középiskola. Ott is van, aki vért izzad a 2-3-ért, van, aki szinte ki sem nyitja a könyveit, és úgy is szín ötös mindenből.
Én nem büfészakon végezve nemigen láttam olyan egyetemistát (más, nehéznek számon tartott karok hallgatói között sem), akiket te "vizionáltál" - 300%-ot ad bele, és közben alig él:)) Nem, erről szó sincs. Persze minden félévben van 2-3 nehezebb tárgy, amire folyamatosan kell tanulni, vannak időszakok, amikor sok a beadandó, és néha vannak pl. rajzasztal fölött töltött álmatlan éjszakák:)), de az elmélet tanulásának 80%-a a vizsgaidőszakra koncentrálódik - ami persze kemény tud lenni, de hát valamit valamiért. Viszont félév közben nagyon sok mindenre jut idő (a szünetekről nem is beszélve)
Amúgy az "egyetemi lét" legnagyobb ajándéka nem a megszerzett ismeretekben rejlik, hanem azokban a készségekben, amiket közben észrevétlen elsajátít az ember, meg abban, hogy ez a létforma ötvözi a legnagyobb szabadságot a legkevesebb felelősséggel, ergo rengeteg mindenben kipróbálhatja magát az ember, lényegében minden komolyabb tét nélkül. Lehet tapasztalatokat szerezni, vagy csak szélesíteni a látókörödet stb., stb. Különben is, most már a BSC csak 3-3,5 év, nem nagy idő, nem kell a tanulmányokat folytatni, ha valaki nem akarja, és elég neki az, hogy "beleszagolt" részint a tudományterületbe, részint ebbe az életformába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!