Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy ügyész...

Mi kell ahhoz, hogy ügyész lehessek? A többi lent.

Figyelt kérdés

1. Milyen nyelvet érdemes az angol mellett tanulnom? Én nagyon szeretnék oroszt tanulni, mit gondoltok, jó választás lenne?

2. Jelenleg a Szt. László Gimnáziumban tanulok. Mennyi az esélye, hogy bejutok a PPKE-re, figyelembe veszik azt, hogy hova jártam gimnáziumba?

3. Milyen fakultációt vegyek fel? Illetve , mennyire lenne nehéz, ha hármat is felvennék?

4. Szerintetek jelent valamit, ha matematikából felsőfokú érettségit rakok le. Tudom, hogy a magyar sokkal fontosabb, de jó vagyok matekból, és nem szeretném "elpazarolni" ezt.

Tudom, hogy elég sok kérdésem van, szóval előre is köszönöm annak, aki válaszol. :D


2016. jan. 23. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Jogot kell tanulni az egyetemen. A felvételinél kapsz egy pontszámot, az adott szakon van egy ponthatár, ha afelett vagy, akkor felvettek, ha nem éred el, akkor nem vettek fel. A pontszámításról a felvi.hu honlapon tudsz részletesebben olvasni, és abból kiderül, hogy egyáltalán nem nézi senki, milyen gimnáziumba jártál, ez egyáltalán nem számít. A felvi-n tudod megnézni azt is, hogy a jogi képzésnek milyen követelménye van, azaz miből kell emelt szintű érettségit tenned (olyan nincs, hogy felsőfokú érettségi, a felsőfokú kifejezés nyelvvizsgára vonatkozik).
2016. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Minnél több nyelvet érdemes tudni. Fontos a német és a francia is.


2. Senkit sem érdekel, hogy melyik középiskolában tanulsz. Ezzel előnyt/hátrányt nem tudsz szerezni.


3. Történelmet vegyél fel. Felesleges három fakt, mert max két tárgyból kell emeltezned.


4. Értelmetlen a matek emelt, mert jogra nem fogadják el. Az egyik felvételi tárgy a történelem a másik vagy a magyar vagy valamelyik idegen nyelv. Az egyiket (legalább) emelt szinten kell teljesíteni.

2016. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Világi hülyeség volna 3 fakultációt felvenned, ha 3 emelt szintű érettségit is csinálsz, akkor is csak 50+50 többletpontot kapsz.

Halkan teszem hozzá, hogy jelenleg az ELTE-ÁJK-n vagyok másodéves és én töri-matek faktokat végeztem a középiskolában, programozó-műszaki osztályban, szóval a középiskola marhára nem számít. Csak a töri és a magyar/idegen nyelv.


Központosított ponthatár van a jog állami ösztöndíjas helyeire azt hiszem most 460 pont, fizetősön jóval kevesebb, ELTE 400 pont körül mozog PPKE talán 300-320 (felvi.hu-n megnézheted)


5 éves képzés, diploma mellé jár a foglalkozásdoktori cím, és lehet jelentkezni ügyészségi fogalmazónak. Elég jó diploma kell hozzá (summa cum laude, de minimum magna cum laude), ha bekerülsz, szerencsés vagy. 3 év gyakorlati idő kell az ügyészi kinevezéshez, ebből 1 évet alügyészként kell működnöd, aztán / közben egy év míg a szakvizsgát megcsinálod (3 tárgy, büntető, polgári és közigazgatási jog, ezek írásbeli vizsgák, a 3-ból egyet tetszés szerint választasz, abból szóbelizni is kell, ügyészséghez a büntetőjog javallott).


Ha ezek megvannak, már csak két dologra kell várni: hogy betöltsd a 30. életévedet és megüresedjen egy álláshely :D

2016. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!