Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium után még hány évig...

Gimnázium után még hány évig kell járnom iskolába hogy háziorvos lehessek? Kb mennyibe kerül egy praxis? Nagyon nehéz bejutni az orvosira?

Figyelt kérdés
11.-be járok egy erős gimnáziumba biológia -fizika szakra es ez a gimi az egyetem gyakorlóiskolája. Eddig mindig kitűnő voltam és valószínűleg most is az leszek. Próbálok egy középszintű nyelvvizsgát is szereznii németből és persze majd egy jó érettségit. Bioszbol es fizikából fogok emeltezni. Szeintetek van esélyem a bejutasra?

2016. jan. 6. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell utána semeddig sem iskolába járnod. Egyetemre kell menned, általános orvosi szakra, aztán szakosodsz házi orvosira. Azt hallottam, az még 3 év, de lehet, hogy kicsivel több.

Nehéz bejutni. Eredmények nélkül a kutya nem mondja meg, mennyi esélyed van rá.

2016. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű bekerülni, elvégezni pedig még nehezebb. 6 év általános orvosi szak az egyetemen, utána még 3 év rezidensképzés. A praxisok árai eléggé eltérőek. Vannak olyan települések, ahol nem is olyan régen még ingyen praxisjogot + rendelőt adtak annak, aki odament, mert egyszerűen senkit nem találtak. Normál esetben azonban több millió forintot is kóstálhat 1-1 praxis.
2016. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga az esetedben nem fog számítani, mivel a két emelt miatt, ami kell az orvosira, már megvan a maximum szerezhető 100 pluszpontod, azonban persze majd a diplomához kelleni fog egy, csak a felvételinél nem fog ez most számítani.
2016. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha orvosira mész, az angolnak több hasznát veszed. Egyik ismerősöm mesélte, hogy egyetem alatt ő is nekiállt az angolnak, mert némettel nem tudott semmit sem kezdeni.
2016. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Angolt is tanulok, csak egyenlőre abból nem nyelvvizsgázok még.
2016. jan. 16. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!