Kivitelezhető a terv?

Figyelt kérdés
Adott, hogy a közgazdasági szakokon 460 körüli a ponthatár, amit valljunk be nagyon nehéz elérni, ezért fizetősön bejelölöm a kereskedelem-marketinget, felveszem hozzá a diákhitel 2-t, amivel a tandíjam fedezve van. A szakot egyébként levelezőn jelölöm meg, hogy mellette tudjak dolgozni is, mert albérletbe megyek 100 km-rel arrébb a lakhelyemtől. Tehát kivitelezhető, hogy a tandíjam fedezve van, és mellette a többi költségeket magamnak előteremtem munkával az albérletet és a kaját? És megéri szerintetek? Osztottam szoroztam, gazdaságin ezek a kalkulálások kellenek is majd, és arra jutottam, hogy ilyen szakba érdemes fektetni, főleg, ha munkával esetleg többet is keresnék, mint amennyi az albérlet és a kaja költsége, ezáltal még félre is tehetnék, és mire végzek lesz tőkém, amiből a hitelt elkezdem törleszteni, munkát meg találok ilyen végzettséggel, még ha kezdetben kisebb pozícióban, de akkor is könnyen. Mert 70 000 Ft környékén már egyetem ideje alatt megkeresnék nagyvárosban akármilyen munkával, amiből haverokkal együtt lakva albérletbe a díj rezsivel együtt max 30 000 Ft havonta, a kaja 25 000 Ft-ból kijöne, és 15 000 Ft-ot eltehetnék, vagy olyan hónapokban, amikor kevesebb a fűtés stb, akkor még az albi is olcsóbb.

2016. jan. 20. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Így leírva okésnak tűnik, de azt ne felejtsük el, hogy munka mellett neked tanulnod kell majd. Úgy, hogy haverokkal leszel egy albérletben. Ebbe így már nagyon sok minden közbeszólhat: munkahely mennyire lesz rugalmas ilyen tekintetben (vizsgaidőszakban vizsgákra eljutni stb). Ha napi 8 órát dolgozol és jönne egy zh-s időszak, akkor mellette bírni fogod-e. Mindemellett úgy, hogy többen vagytok egy albérletben, így neked is alkalmazkodni kell. Ezekre te tudod a választ.
2016. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na, ezek a buktatói, valóban, ezekkel is számolni kell, vagy azzal is, hogy nem találok állandó munkát egyetem alatt, vagy azzal, hogy esetleg csúszok, mert nehezebb, mint amire számoltam. Erre fel kell készülni AMúgy ez így valóban túl egyszerű, nyilván ezekkel kiegészülve nehéz. Ezért kérdeztem, hogy ezekkel a kockázatokkal, (amiket igaz most egészítettem ki, nem fogalmaztam a kérdésbe) érdemes-e elkezdeni?
2016. jan. 20. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy a fent említett szakot nem ismerem ilyen mértékben. Én programtervező informatikát végeztem, de ha hasonló szituáció alakult volna ki, mint nálad, akkor én az első félévet nappalin kezdeném. Nyilván ugye itt a lakhatást stb-t valamiből fedezned kell, de nyáron tudsz dolgozni, plusz diákmunkát is tudsz vállalni év közben (alkalmi jellegűeket is). Látni fogod, hogy egy X nehézségű tárgy esetében neked mennyi időt kell tanulásra fordítani.

Azért tartom ezt jobb opciónak, mert az általad említett megoldásnál a munkát helyezed előtérbe és az egyetemet a háttérbe (miközben az egyetem miatt veszel fel nagyobb összegű hitelt - ha már ennyi pénzt fizetsz érte, akkor azt kéne biztosabb lábakon tartani).

Aztán ha minden okés, akkor második félévkor át tudsz jelentkezni levelezős képzésre (szerintem ez elég nagy esélyjel megoldható). Így nem lesz már akkora rizikó a dologban.

2016. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem már nem nagyon működik ez a nappaliról levelezőre átjelentkezés, de azért megérdeklődöm ezt is. Mindenesetre gondolkodok még ezen. Amúgy addigra 400 000 Ft kezdőtőkém lesz, mert gyűjtök, és dolgozgatok is diákmunka stb, és összegyűjtöttem ennyit az idő során.
2016. jan. 20. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!