Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ügyvéd vagy állatorvos?

Ügyvéd vagy állatorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

14 éves lány vagyok!

Tudom,hogy még nem most kell eldöntenem.

De nem tudom melyikhez kötödök jobban..:/

Ügyvéd vagy állatorvos legyek??


Anyukám menedzer,ő azt mondja,hogy ügyvéd legyek.De

én döntöm el.


Apukám pedig programozó,szóval ő azt mondta,hogy

ezt csakis én tudhatom és,hogy még más lehetősegek is vannak.


Egyébkétn így hobbiból itthon majd weblapokat,kodokat,

ccs,php,java..stb..ek is csinálni szeretnék majd.

Azt mondta apukám,hogy ha mondjuk MAJD!!!

kismama leszek akkor ezt itthon is tudni fogom majd

csinálni.de ezt nem szeretném teljes munkának.


Ti mit gondoltok??


2010. márc. 27. 10:02
 1/8 anonim válasza:

igazából az is döntő lesz, hogy a középsuliban miben leszel erős, mi fog jobban érdekelni. pl. a Te korodban én ügyvéd akartam lenni, aztán megijedtem a magyar felvételitől és közgázt végeztem. nagyon megszerettem a szakmámat, ebben is dolgozok osztályvezetőként. sok jogász dolgozik körülöttem, és így, hogy közelről látom a munkájukat, nem bánom, hogy nem lettem az. tiszteletre méltó munka, de sztem kissé száraz. a férjem állatorvos, az nagyon jó, érdekes munka, és változatos. de bizony sokszor szükség van a nyers fizikai erőre :) szóval mindkettő jó, van még időd, lehet egy harmadikat fogsz választani :)


sok sikert!

2010. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából 4 éves korom óta szeretnék ügyvéd lenni vagy állatorvos,csak elég hamar eltelt ez a 10(!!) év,és lassan ott vagyok,hogy döntetem kell.

Most vagyok 9.es gimnáziumban,5.vagyok.

(lett 3 négyesem: matek,fizika,kémia)

Köszi a választ.

2010. márc. 27. 11:02
 3/8 anonim válasza:
Hát még van pár éved a végleges döntéshez,de el tudod viselni az állatorvosi munkát? birod a vért?az injekcióstűt stb? lelkiekben is?
2010. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, van időd még. Nekem is több tervem volt és csak az egyetemi jelentkezési lap beadásaelőtt döntöttem el végleg. Amit javaslok -bár erre már magadtól is rájöttél biztos - hogy járj könyvtárba és olvass bele pár szakkönyvbe. Lapozd át, olvass el pár oldalt. A legkönnyebben így tudod eldönteni, hogy érdekel-e. Ha úgymond "megmozdul" benned valami, magával ragad valamelyik, a másik meg nem, akkor a választás egyértelmű lesz hamar.
2010. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és TE döntesz. A szüleid segíthetnek, tanácsot adhatnak, de a te életedet határozza meg a döntés, így a végső szót majd neked kell kimondani.


f/20

2010. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Manapság mindenki ügyvéd akar lenni. Miután kikerülsz az egyetemről, még évekig tart, mire el tudsz helyezkedni, HA egyáltalán sikerül. Mivel állatorvos akarsz lenni, gondolom, szereted az állatokat. Mi van, ha mondjuk egy állatkínzót kéne védened? Hogy számolnál el utána a lelkiismereteddel? Azt nem teheted, hogy nem vállalod el, mert kell a pénz. Inkább legyél állatorvos, azzal legalább másokon segíthetsz és jobban el is tudsz helyezkedni. De még szerencsére van pár éved dönteni, majd akkor meglátod, hogy milyen tárgyakból vagy jó.
2010. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elöszőr is köszönöm a sok választ.


Másodszor:

Igen szeretem az állatokat,van is egy kutyám akikkel megyek renderesen versenyekre.Tenyészteni is szeretnék

,de csak egy fajátát és nem össze vissza elletni.De ez még nem biztos már elég sok minden össze gyűlt amiket

imádok csinálni (:


Azért akarnak sokan (SZERINTEM) ügyvédek lenni,mert mindenki azt gondolja,hogy akkor gazdag lesz.Csak ez nem így megy,mert ha nem jó ügyyvéd sokra nem megy a diplomájával.Van olyan ügyvéd aki nagyon olcsón csinálja,de neki meg is fog látszodni a munkáján aki meg drágánc sinálja annak pedig kell,hogy legyen neve (máshogy nem tudom mondani),ha valaki nemjó ügyvéd nem fogják jól megfizetni.Nehéz dolog ez.


Az állatorvoshoz pedig egyre kevesebben viszik a kutyák.

Igen nem a pénz miatt választok munkát,de ne mondja senki,hogy nem nézzi pályaválasztás előtt,hogy mennyi is

lesz az anyagi.


Akármi leszek,külföldön szeretnék elhelyezkedni,Magyarországon semmi képpen nem szeretnék élni.Amilyen körülmények vannak,ahogy megyek haza is.

Jó talán külföldön se jobb a helyzet,de ki tudja.

Alapból külföldön szeretném letenni az iskolát,legalábbis a szüleim azt mondják és én sem látom hülyeségnek,de persze ez se biztos.A szüleim minden képpen kiszeretnének majd költözni külföldre,csak,most

nem lehet mindent itt hagyni,főleg,hogy elég jól megy

mind a kettőjüknek a munka,elég jól keresnek és most

nem hagyhatják itt emg persze nekem is most keztem az iskolát.


De nem látom előre az életem nem tudom,hogy mi fog még történi velem,de nem akarom elszánni se magam egy dolog mellet.

Mégegyszer köszönöm.

2010. márc. 28. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ügyvédnek mindig nagyobb a presztizse, mint egy állatorvosnak. Mondhat akárki akármit, ez igenis fontos! Lehet rózsaszín buborékban élni, de azért megjegyzem, hogy egy családot el kell tartani és a számlákat is ki kell vmiből fizetni. Egyébként ha szenvedéllyel, elhivatottsággal végzed a munkádat, akkor nem száraz. Egy jogi végzettséggel pedig nem csak ügyvéd/jogász lehetsz. Nagyon sokmindent végezhetsz vele. Hidd el, én nagyon sok ilyen területen mozgó embert ismerek. Anyukám is ügyvéd. Jómagam úgyszintén jogi pályára készülök. Egyébként idővel úgyis megérzed, hogy mi számodra a helyes út. Sik sikert!
2010. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!