Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan betegség, hogy...

Létezik olyan betegség, hogy egy tantárgyat nem tudok megtanulni?

Figyelt kérdés
A történelem nem megy sehogysem. Probalom tanulni de egyszeruen nem marad a fejemben. Nem vagyok annyira buta mas tantargyakbol, szoval ilyen 4es 5os, de ez a tori nagyon nem megy. Pedig en probalom orakon at szenvedek hogy megjrgyezzem es nem megy. Mit tegyek?

2016. jan. 10. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs.


Egyáltalán hogyan próbálsz tanulni?

2016. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A történelem és az irodalom és a földrajz hasonló kompetenciákat fejleszt és mozgósít így ha ezekből jó vagy , akkor mindössze a tantárgy iránt érzett utálatod és megvetésed és nem tetszésed az ami gátolja a tanulást !


Az első lépés hogy ezt az utálatot próbáld elnyomni és próbálj szeretettel hozzá állni . Nem lehetetlen ! Én saját példámból tudom hogy képes voltam így ha nem is megszeretni de legalább jóban lenni a matekkal és fejlődni belőle !


Azonban ha tényleg úgy érzed neked ez lehetetlen lehet vizsgálatot kérni ahol lehet majd kapsz felmentést ! Ha van iskola pszichológus ő elmondja a részleteket ha nincs akkor az osztályfőnököddel tudod a részleteket mebeszélni és ő segíteni fog neked benne . Ettől a vizsgálattól nem kell félni és ha tényleg úgy érzed hogy valami baj van veled akkor igyekezz minél előbb ezzel a vizsgálattal hogy még éretségi előtt kezedben tudhasd a felmentést !

2016. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a fenti válaszolóval.. ha megy az irodalom,megy a töri is..de gondolom te olyan betegségre gondolsz mint a diszkalulia vagy a diszlexia... én nem hallottam hogy törire is lenne valami ilyen diszes betegség,bocsi..
2016. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom
2016. jan. 11. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtad le, hogyan szoktál tanulni. Lehet, hogy egyszerűen rossz tanulási módszered van. Így hülyeség volna egyből pszichológushoz rohangálni.


És csak mellékesen jegyezném meg, hogy a diszkalkulia és diszlexia NEM betegség.

2016. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!