Villamosmérnöki, gépészmérnöki, műszaki menedzser, vagy programtervező informatikaira érdemes menni?
Igazság szerint annó hármas lett a matek érettségim, mert abszolút nem érdekelt, de azóta két év eltelt, és néhány hónapja elgondolkoztam, hogy érdemes ilyen irányban gondolkozni, mint amiket felsoroltam. Azóta elővettem a középiskolai matek könyveket, és neten is az érettségis videókat nézem, és arra jöttem rá, hogy egyáltalán nem nehéz, és kezdem érteni az összefüggéseket. Amúgy egyetemi matek könyveket is szereztem, integrálást, deriválást is tanulom, és már az integrálásból is sok mindent értek, még ha nem nagyon megy a feladatok megoldása, de az összefüggéseket megértem, ahogy kidolgozott mintafeladatokat olvasgatok. Informatikából érettségiztem, az jól ment, de az egyetemi infó nyilván nem középszintű érettségi. Fizikából sokáig ötös voltam, de aztán sok témakör nem érdekelt, ezért nem tanultam, így hármas voltam azután, de az a szint sem volt nehéz amúgy, csak kicsi szorgalom kellett volna, de fizika könyveket is olvasgatok azóta.
A kérdésem az, hogy ezek közül a szakok közül melyiket érdemes, illetve melyiken könnyebb esetleg a matek? És, ha nagyon komolyan veszem, és szükség esetén rászánom az időt a matekra, akkor elvégezhető?Mert azt vettem észre mostanában, hogy korábban humán beállítottságúnak gondoltam magam, de rájöttem, hogy a matek tanulható, csak venni kell a fáradtságot, hogy a könyv elé üljek, és tanuljam, mert tanulható tantárgy, és sokan erősítették.
Eléggé hasonlít a sztorid az enyémre, csak én még hármas sem voltam matekból, jelenleg épp villamosmérnökin vagyok első éves, vizsgázni még nem vizsgáztam, de év közben minden meg lett pótlás nélkül elsőre, szerintem a vizsga is sikerülni fog :)
A gépész,villamos,proginfo hasznosság szempontjából kb egy kategória, műszaki menedzserrel rosszabbak a lehetőségek, matek meg a proginfón van a legtöbb.
Kandóra járok, BME után ez a legelismertebb. BME-re én is gyengének éreztem az alapokat, ahhoz előbb kellett volna észbe kapni.
Persze, hogy tanulható, de attól készség ugyanúgy kell hozzá a szorgalom mellett, az évfolyam fele itt is kibukik kb. az első év végére, ki ebből ki abból az okból.
Matekból komplex számok, mátrixok, függvényvizsgálat, határérték, deriválás, határozatlan integrálás.
Fizika nincs első évben.
Villamosságtan a legfontosabb matek mellett, 8 kredites szórótárgy, sokaknak nem lett meg bár a ZH-k abszolút teljesíthetőek voltak én szerintem, vizsga meg majd kiderül.
Digitális technika még ami fontos ha esetleg akarsz előre készülni akkor ezt a hármat javaslom (matek, villany, digit), de ha csak matek alappal érkezel és szorgalmas vagy akkor tudod tartani a lépést a másik kettőből is, a többire meg aztán teljesen felesleges előre készülni szerintem, majd évközben megtanulod.
Itt az első linken vannak a tantervek amúgy, hogy milyen tárgyak vannak, csak most épp le van halva az oldal pár órája :D
D tanterv van amúgy érvényben, specializációnál meg tök mindegy melyiket választod az első félévek ugyanazok.
"Kandóra járok, BME után ez a legelismertebb. BME-re én is gyengének éreztem az alapokat, ahhoz előbb kellett volna észbe kapni."
Ez azért nem teljesen így van, de azért valóban élvonalba tartozik a Kandó. De azért ne mondjuk, hogy BME után a legismertebb, ha mind az éves rangsorokban, mind a munkáltatók véleménye alapján vannak jobban rangsorolt intézmények! :)
És ezzel a világért sem az intézményt szóltam le, mert tényleg színvonalas ott a képzés!
A kérdésre is válaszolva, én is a villamosmérnökit javasolnám. Az hogy melyik egyetem, az majdnem teljesen mindegy, én azt szoktam javasolni, hogy érdemes a lakóhelyhez közeli intézményt választani. Természetesen, ha nincs a közelben olyan képzés, vagy pedig alacsony a színvonal, akkor érthető, ha valaki Pestre megy vagy egy nagyobb vidéki egyetemre.
# 7
Egyetértek veled, ha összességében nézzük az egyetemet, akkor nem minden esetben az Óbudai Egyetem képzései következnek egyből a BME után.
Viszont a Kandóról elfogultság mentesen kimerem jelenteni, hogy a BME után egyértelműen a második. Ettől nem igen fogsz eltérő véleményt találni ha kicsit kutakodsz a neten.
Debrecen amúgy igen gyengének számít mérnök képzés terén, szerintem nem éri meg azt választani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!