Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem melletti munkahely...

2105as kérdése:

Egyetem melletti munkahely megoldható?

Figyelt kérdés
Villamosmérnöki szakra szeretnék továbbtanulni,csak az a baj,hogy a tandíjat csak úgy tudom fizetni ha mellette oyan munkát végzek ami pénzthoz. (200ezer ft kb. egy félév). Mennyi időm lenne , mert tanulni is sikeresen szeretnék és nem azon görcsölni, hogy nincs időm mert menni kell melóba. (nappi tagozat lenne az egyetem)
2015. dec. 24. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Diákhitel2

Azonban ez függ az adott egyetemtől is.

Ha BME, tegyél le róla.

2015. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mérnöki szakok mellett elég nehéz dolgozni, szerintem nem jutna elég időd a tanulásra.

diákhitel?

2015. dec. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tandij? akkor már megéri újraérettségizni, hogy több pontod legyen,,
2015. dec. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dolgozol a tandíjért vagy kitanulod a beled is hogy átvegyenek ösztöndíjasra?
2015. dec. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. nem oltás, vagy bármi, de ha az érettségin nem sikerült annyi pontot összehozni, hogy államira felvegyenek, akkor inkább bele se kezdenék egy ilyen szakba, mert még a biztos háttérrel érkezőknek is kb. az egyharmada kihullik, másik egyharmad meg jelentős csúszással végez csak

2. dolgozni lehet, de az a tanulás rovására fog menni, ami nagyon könnyen vezet 1-2-stb. év csúszáshoz, ami meg extra tandíjat jelentene ebben az esetben

3. utolsó évben már el lehet kezdeni dolgozni, ekkor esélyesebb értelmesebb/szakmaibb/jobban fizető helyeket találni, és már az egyetemen sincs akkor hajtás-szívatás. de arra építeni, hogy végig fogsz tudni dolgozni és tanulni egyszerre, nem érdemes

2015. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Villamosmérnökire tárt karokkal várnak mindenkit, 350 pont körül szokott lenni a határ, ami az 500 pontos rendszerben nem sok. Oda csak az megy önköltségesre, aki direkt arra akar, mert mondjuk már nincs állami féléve, vagy nem akarja alávetni magát az államisokra vonatkozó extra feltételeknek. Általában a ponthatár nem is különbözik a két finanszírozási forma között. (Pl. 2015, BME-VIK villamosmérnöki BSc - 365 pont volt államin és önköltségesen is egyaránt).


Viszont 200 ezer forintot fél év alatt összeszedni nem akkora művészet, ez havi átlag 33 ezer forint. Ha megélhetésre sincs pénzed, az már gáz, de 30-40 ezret össze lehet szedni még műszaki szak mellett is. Azt, hogy nehéz dolgozni műszaki szak mellett, arra kell érteni, hogy nehéz úgy dolgozni, hogy teljes körűen el tudd tartani magadat.


Végső esetben meg ott van a Diákhitel2, aminek alacsony a kamata, vagyis nem buksz rajta sokat, ha később fizeted ki, amikor már van munkád.

2015. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem végülis a pénz nem a megéléshez kellene , most csak a tandíjra. Diákmunka van 4órában is? Vagy valami hétvégei állandó munkahely, amivel összesen kibírnám fizetni a félévi tandíjt?
2015. dec. 29. 13:24
 8/8 anonim ***** válasza:
nem érted hogy ha nem bírsz normálisan leérettségizni, az egyetem sem fog menni, főleg ha még dolgozol is?
2015. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!