Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi 7 tantárgyból...

Érettségi 7 tantárgyból egyszerre?

Figyelt kérdés
Ebből hármat emelt szinten szeretnék: angol, biológia, kémia. Megvalósítható?
2015. aug. 7. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nehéz lesz, mivel gondolom nem arra hajtasz hogy éppen csak becsússz a 2esbe, de ha biztosan ezt szeretnéd akkor sok sikert kívánok hozzá! Az emelt angol feltétlenül szükséges?
2015. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minek?
2015. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minek akarsz háromból emeltezni, amikor max csak kettőt számíthatnak a felvételinél?
2015. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szakközépiskolába járok és 5. tantárgyként kötelező szakmai tárgyból érettségizni. Emelt angolt azért szeretnék, mert ha jól megirom, kapok egy középfokú nyelvizsgat úgy tudom. A másik két emelt pedig az általános orvosira kéne, mivel azt szeretném tanulni.

Köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 7. 15:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Mármint miért akarnád 1 évben letenni az összes érettségit?
2015. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6-ra is pont elég lesz felkészülni, szemétség ez a kötelező szakmai érettségi, de az angolról - hacsak nem az anyagiak miatt választanád azt az opciót - lebeszélnélek. Inkább menj nyelvvizsgára: te választod meg az időt, a típust és könnyebb is, kb 25 ezerért.
2015. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Az angolról én is lebeszélnélek. Külföldön nem fogadják el azt a nyelvvizsgát, amit az emelt ad + az nehezebb is mint egy középfokú. Szakközépben NEM kell szakmai tárgyból érettségizni, én is olyanba jártam és nem köteleztek rá (csak egyértelműen ez volt a legegyszerűbb mindenkinek). Persze lehet nálatok máshogy van. Én 5-ből érettségiztem (infó - matek emelt) és sikerült. A 7-hez fel kell kötni a gatyád, de sikerülhet. Hányadikos vagy, mikor lenne az érettségid?
2015. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, ami VOLT, az nem egyenlő azzal, ami VAN vagy LESZ. 2017-től kötelező, és hogy neked nem volt az, az teljességgel irreleváns.
2015. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
11.-es leszek és 2017-ben érettségizek, tehát pont beleesek abba amit az utolso is írt. Arról hogy azt nem fogadják el nem tudtam, így ha előrehozottan megcsinalnam középfokon az angolt, 12.-be már csak hat tantárgyból kellene érettségiznem, a nyáron pedig nyelvizsgáznék. Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 8. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:
én is 3 emeltet csináltam(biosz,kémia,német). az egyikből megbuktam(kémia), nagyon elhanyagoltam a tanulást de meglett az ötös a másik kettőből. illetve a középszintűek is ötösök lettek. szerintem teljeseíthető ,főleg ha te foglalkozol is a tanulással. sokan csinálnak több emeltet, hátha az egyik jobban sikerül, pl ahol lehet választani.
2015. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!