Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs pénzem tovább tanulni,...

Nincs pénzem tovább tanulni, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és a művészetek érdekelnek, de sajnos 90-95%-a államilag nem támogatott...

Viszont nekem nincs rá pénzem.

Azt gondoltam, hogy elvégzek egy

mindenkor kellő szakot és abból összegyűjtöm a fele képzés árát, a másik felét meg majd diákmunkából finanszírozom.De hiába végeztem el a szakács szakmát és van ruhaipari szakirányú érettségim a minimálbérnél többet nem keresek. Nincs időm szinten tartani a tudásom és a pénzbő sem tudok félre rakni... Pedig spórolok. Egy szemeszter 370 eFt-nál kezdődik. A diákhitel azért nem megoldás, mert azt vissza kell fizetni, sokáig, nagyon sokáig és nem érné meg. Most akkor csak a gazdagok kiváltsága az, hogy azt tanuljon ki amit akar ?


2015. aug. 1. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Értem én az elkeseredést, DE. Magyarországon művészetből nem igazán fogsz megélni. Tegyük fel lenne pénzed és elvégeznél egy ilyen szakot. És utána? Ezen a területen szintén nem valószínű, hogy el fogsz helyezkedni, csak plusz egy papírod lesz. Valamiből meg is kell élni.

Idegennyelvet beszélsz?

2015. aug. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Müvészetnél sztem nem a papír a lényeg, hanem a tehetség, portfólió stb.

Illetve arra az 5-10% állami helyre be tudsz kerülni (ismétlö érettségi - nyilván az is pénz, de nem 300e Ft)

2015. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy valóban nem lehet megélni belőle,de inkább csinálnék olyat amit szeretek, mint olyat amit nem. Amit most csinálok abból sem lehet megélni.Csak belekeserednék és olyan lennék, mint a legtöbb magyar. Megkeseredett és irigykedő...Én nem szeretnék ilyen lenni. Ami azt illeti németet tanultam, de nem gyakorlom a fülemnek förtelmes nyelv, de ha akarom persze egy kis "nyelvfrissítés" után megy a dolog. Autodidakta módon az angolt gyakorlom, bár elég gyerekcipőben járok vele, de legálább szeretem. Nyelvvizsgám viszont nincs. Igazából az érettségim a középfokon van, tehát lehet, hogy emiatt frissíteni kéne, nert elvileg újak a felvételi szabályok. Bár így is 360-390 között van a pontszámom ami egész tűrhető. :)
2015. aug. 1. 09:02
 4/4 A kérdező kommentje:
És igen a bemutatott munka a mérvadó, de ez korántsem azt jelenti, hogy az 5-10% megfelelő arányban van elosztva a művészeti szakok között. Pech-emre pont azokon nincs ami engem érdekel.
2015. aug. 1. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!