Idén vizsgázom, és érettségizem is egy tárgyból. Mikor kezdjek el tanulni?
Szóval, az a helyzet, hogy próba érettségizek (vizsgázok) töriből májusban. Valószínűleg május elején. 15 tétel van, és nem tudom, hogy mikor kezdjek el tanulni. Mondhatjuk, hogy van rutinom benne, de még sincs. Félévente vizsgázunk, és a félévi vizsgám hármas lett. Szintén 15 tétel volt, és elég sokat tanultam rá, a tiszta tanulási idő olyan 35 óra körülire jön ki, de ez 6 napra leosztva. A tavalyi év végi vizsgám viszont ötös lett, 5 napot tanultam rá, és fele ennyi tétel volt. De tegyük hozzá, hogy szerencsém volt, mert kihúztam amit a legjobban tudtam.
Szóval szerintetek mennyi időt kéne hagynom a 15 tételhez?
Június közepén meg informatikából szóbeli érettségizem, ami sokkal fontosabb! Ott 20 tétel lesz. Erre mikor célszerű elkezdeni a tanulást?
Szerintetek elég, hogyha utána nézek az info tételeknek, hogy kb. tudjam miről van szó, majd csak a töri vizsga után kezdek el tanulni rá? (Csak délutánaim lennének, mert előre hozott, és emellett ugye be kell járni!
Előre is köszi!
Neked kell tudni, hogy mennyi idő kell rá. Neked kell megtanulnod beosztani az idődet.
Én tavaly kisérettségiztem töriből és magyarból. Töriből 13, magyarból 10 tétel volt. És 1 nap volt a két kisérettségi között. Én úgy készültem fel rá, hogy kb. 3 héttel előtte neki álltam és minden délután megtanultam egy magyar és egy töri tételt. Minden tételt fel is mondtam magamnak, miután megtanultam. Hétvégente pedig átnéztem azokat is, amiket már megtanultam és felmondtam még egyszer.
A kisérettségi előtti hétvégén már csak átnéztem a törit és a magyart. Így hogy minden hétvégén átnéztem, amit megtanultam már, tényleg nagyon jól megragadt az anyag. Mindkettő ötös lett és még ősszel is emlékeztem rájuk. :)
Köszönöm! :)
Én csak attól félek, hogyha korán elkezdem, a nagyját elfelejtem. Nos, akkor szerintem április elején elkezdek tanulni, és folyton isméltelgetek!
Mégegyszer köszi!
Attól ne félj, hogy elfelejted!
Ha tényleg megtanulod, nem csak átfutod párszor a tételt, nem fogod olyan könnyen elfelejteni. Ha pedig időről időre a megtanult tételeket átnézed, felmondod, még jobban fogod tudni őket. Mondok egy példát. Tavaly kisérettségin az egyik tétel Petőfi volt, ez volt az utolsó előtti tételem, tehát túl sok időm átnézni már nem volt. Megtanultam, majd utána kb. 3 nap még átolvastam, felmondtam magamnak. Pont ezt húztam ki, kidolgoztam, elmondtam, amit kellett, de nem ez a lényeg. Utána félretettem, egész nyáron ott pihent a polcomon a többi tétel között. Ősszel persze nem volt időm már átnézni, hiszen jöttek megint a tételek és az aktuális tananyag. 2 hete értünk Petőfihez, és amikor elővettem, hogy megtanulom a tételt, rájöttem, hogy több, mint a felét tudom! Ez azért van, mert tavaly tavasszal tényleg megtanultam, lelkiismeretesen felkészültem a kisérettségire, nem csak úgy lazán átolvastam párszor.
Azért is ajánlottam ezt a módszert, mert így tényleg tudni fogod a tételeket, nem fogod elfelejteni. És ha nem az utolsó nap fejezed be a tételek tanulását, lesz időd, hogy rendezd a tudásodat, ha valamit keversz, azt még át tudod nézni az utolsó pár napban. Nekem ez a módszer bevált, hidd el, nem fogod elfelejteni, ha tényleg megtanulod. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!