Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetmisták, ti minden előadás...

Egyetmisták, ti minden előadáson jegyzeteltek? Ha valaki elkéri a jegyzeteiteket, akkor odaadjátok minden esetben? Van aki pénzt kér a saját órai jegyzeteiért cserébe?

Figyelt kérdés
Valamint még pluszban azt is megkérdezném, hogy mibe és hogyan érdemes jegyzetelni? Füzet vagy lefüzős mappa?

2015. júl. 21. 16:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sima papírlapra szoktam jegyzetelni, de inkább szemináriumon, előadáson igen ritkán. Egyrészről előfordul, hogy adott tárgyból a gyakorlat vezető is elmond mindent, másrészről vannak sajnos olyan előadások, ahol a coospacere amúgy is feltöltött diákat mondják el. Nincs mit leírni. Bárhogy készített jegyzetet még aznap átmásolom lefűzhető papírlapra és rendszerezem mappában. Nekem így vált be, de elsősorban azért, mert förtelmesen írok, ha gyorsan kell, örülök, ha még aznap tudom, hogy melyik rövidítés mi akart lenni, vagy a sémás rajz mit is ábrázol. Bármikor kölcsönadom amúgy őket, soha nem kértem érte még semmit. Vica versa.
2015. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is sima papírra jegyzetelek, mivel sok órán egyáltalán nem kell, valahol meg csak egy keveset, amire feleges lenne cipelni teljes füzeteket, meg nekem így áttekinthetőbb. Át szoktam másolni, ha nagyon ronda, és külön mappákba teszem tárgyak szerint. Az, hogy kell-e jegyzetelni, az tanár meg óra függő, nálunk rengeteg(szinte minden) anyag fent van a közös csoportban elektronikus formában, ezért felesleges lenne újra leírni, azt érdemes kinyomtatni, vinni órára és még mellébiggyeszteni, ha valamit a tanár hozzátesz. Mivel mérnökire járok gyakorlatokon muszáj jegyzetelni ott nem is kérdés, azokhoz viszont szoktam külön füzetet is. De előadásokon túlnyomó rész egy betűt se írok. Max. ha unatkozok. Így amúgy is jobban oda tudok figyelni és megjegyezni.


Volt már, hogy valaki elkérte, és oda is adtam soha az életben nem kérnék érte pénzt. Én viszont nem kértem jegyzeteket, amit tudtam, hogy kell, elkészítettem magamnak, nem akartam más írását bogarászni.

2015. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!