Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetmisták, ti minden előadás...

Egyetmisták, ti minden előadáson jegyzeteltek? Ha valaki elkéri a jegyzeteiteket, akkor odaadjátok minden esetben? Van aki pénzt kér a saját órai jegyzeteiért cserébe?

Figyelt kérdés
Valamint még pluszban azt is megkérdezném, hogy mibe és hogyan érdemes jegyzetelni? Füzet vagy lefüzős mappa?

2015. júl. 21. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Az a lényeg, hogy saját magam számára rekonstruálható legyen az, ami elhangzott. Ezt ábrával vagy ráutaló jelekkel is el tudom érni, vagy olyan kulcsszavakkal, amikről a teljes elhangzott gondolatkör felidéződik számomra.

Van, hogy csak pár kulcsszót írok fel, mert olyan az előadó gondolatvezetése, hogy az elég, vagy a tankönyv menetét követi az előadás, és csak kiegészítések kellenek.

Egyik suliban sem volt szokás pénzt kérni érte. Odaadni sem tanácsos, mert túl értékes hozzá a jegyzet, inkább elkísérni a fénymásolóba az illetőt, illetve pár mondatban elmondani neki mellette ülve, míg ő leír valamennyit a füzetemből.

2015. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
Ha nem adja oda, akkor ellopom a jegyzetét.
2015. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Számolásoknál mindig jegyzetelek + olyan tárgyaknál, ahol nincs se használható ppt, se könyv.

Én odaadom a jegyzeteimet, ha elkérik. 2-3 nap múlva visszahozzák, hogy köszönik szépen, bár nem igazán tudták elolvasni (elképesztően olvashatatlan a folyóírásom másnak, zh-knál nyomtatottan írok épp ezért). Életemben 3x kérték el, soha többet :D

Én is kértem már kölcsön jegyzetet, soha nem kértem és más se kért tőlem pénzt érte.

Én lefűzős mappába jobban szeretek (a füzeteknél mindig otthon hagytam valamelyiket, lapra jegyzeteltem és elhagytam végül), de a legjobb, ha a kinyomtatott diák mellé írogatsz (már ha van).

2015. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Melyik egyetemen nyomtatnak diákokat? :O
2015. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Én nem jegyzetelek és szívesen odaadom.
2015. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

-Én általában jegyzetelek ha ott vagyok az előadáson, csak akkor nem ha nagyon szenvedek.


-Ha elkérik én mindig odaadom, ha megvan nekem is (bár nem sokszor kérik tőlem, mert először olyanokat keresnek meg akik szebben írnak).


-Biztos van, de még nem találkoztam olyannal.


-Én eddig füzetbe jegyzeteltem, de az őszi félévben mappába fogok.

2015. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi max. csokit vagy sört szoktunk viszonzásképpen adni. :)
2015. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam, esetleg mondatokban, mert 10-ből 9 tanár csak a diákat olvassa fel, amit fel is rak a netre. Aki meg a táblára ír fel mindent, azt fotózom, aztán óra után leírom normális tempóban. De gyakran csinálok hangfelvételt is, ha olyan az óra.


Mi sose kértünk semmit jegyzetért. Van egy Facebook csoportunk, oda mindenki feltölti kérés nélkül, amije van (jegyzet, régebbi ZH, vizsgakérdések, stb.). Sőt, gyakran felsőbb évesek is feltesznek nekünk dolgokat.


Nálam úgy megy, hogy elrakom a kinyomtatott, már érvénytelen, használt buszjegyeket, és jegyzetelésnél nagyon jó lesz a másik fele. Aztán majd utána szépen kiírom füzetbe. :D

2015. júl. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én sose tudok normálisan jegyzetelni, mert elunom 10 perc után, és csak rajzolgatok, szóval általában el szoktam kérni a jegyzetet. Még sose fizettem érte. Eddig mindenki odaadta, akitől kértem.
2015. júl. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4: Diákat.:)
2015. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!