Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szülészeti és nőgyógyászati...

Ha szülészeti és nőgyógyászati osztályon szeretnék dolgozni akkor milyen okj-s képzést válasszak?

Figyelt kérdés
Sajnos a szülésznői okj-s megszűnt iskolarendszeren kívüli oktatásban, de én csak úgy tudok továbbtanulni? Egy általános asszisztensi végzettséggel vagy ápolóival el lehet helyezkedni ott?
2010. márc. 5. 14:05
 1/10 anonim válasza:
Lehet, hogy felvesznek ezzel a végzettséggel is, mert hiány van. De szinte mindenhol kérik már a HID-as végzettséget (okj-s), és azzal fel is vesznek minden osztályra. Elvileg ez váltotta fel a szakosítókat.
2010. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Sajnos nagyon meg vagyok most keveredve az okj-s képzésekkel, mert nagyon megváltozott. Ilyen HID már nincs is azt hiszem, hanem alapképzések vannak és azokra a ráépülés. Kutatok már egy ideje. :(

Én azt is olvastam valahol, hogy pl. ápolónak is csak szülésznőket alkalmaznak ezeken az osztályokon. :( Erre lennék kíváncsi még, hogy vajon tényleg így van ez?

2010. márc. 5. 14:39
 3/10 anonim ***** válasza:
elvileg OKJ-s ápolóival dolgozhatsz nőgyógyászaton. De a legegyszerűbb ha a legközelebbi kórházban érdeklődsz,hogy ilyen végzettséggel vennének fel.
2010. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%

Megszüntették a HID-at is?? Te jó ég, ki fog már dolgozni eü-ben??

Nem szül-nőgy-on dolgozom, de tavaly szültem, és tényleg túlnyomórészt szülésznők voltak az osztályon - de nem csak azok!

Azért annyit megér, hogy a kiszemelt helyen megkérdezd a főnővért a lehetőségeidről!

Sok sikert:)

2010. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)

Igen, mostmár moduláris rendszer van, alapképzés alapmodulokkal és utána szakosodás azoknak a moduljaival. Az tény, hogy rövidebb idő alatt az embernek több szakmája is lehet, mert a modulokat mindig beszámítják, tehát csak az aktuális ráépülésekből kell vizsgázni. Nekem tetszik amúgy a rendszer, csak sajnálom, hogy nagyon sok jó szak megszűnt. :(

Ahova szeretnék menni tuti csak szülésznő mehet, de utánaérdeklődöm még pár helyen. :) Végül is egy ápolónak is kell szülészeti és nőgyógyászati osztályos gyakorlat.

2010. márc. 5. 15:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és gondolom, mivel megszűnt az okj-s szülésznő - ill. csak iskolarendszerben és egyetemen tanulható - ezért sokkal kevesebb lesz belőlük és ezért gondolom azt is, hogy sima ápolók is kellenek majd.
2010. márc. 5. 15:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól átgondoltad? Én most próbálok szabadulni 1 ilyen helyről. Remélem tovább tudok tanulni, és találok vmi olyan munkahelyet, ahol emberszámba vesznek...jó messze az egészségügytől.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Az utsó választ én írtam a kérdezőnek.

2010. márc. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Elolvastam, de még mindig nem ment el a kedvem sajnos. Most még kevesebbet keresek, tehát bőven előrelépés lenne. A végcélom, hogy szülésznő lehessek én is, de bejutni a fősulira a rossz érettségimmel sajnos nem sok esélyem van. :( Azért nem adom fel!

Esetleg priviben leírnád, hogy hol dolgozol?

2010. márc. 8. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Mennyire nem volt jó az érettségid?
2016. júl. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van csecsemő-és kisgyermek gondozó -
2016. júl. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!