Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot kéne választanom...

Melyik szakot kéne választanom? Infó-könyvtáros, vagy pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés

Tipikus felállás: matekból abszolút síkhülye vagyok, humánból meg jó, ráadásul évek óta imádom a könyveket, és szívesen is tanulnék róluk.

Viszont pénzüggyel el lehet helyezkedni, és a fizetés is jó...

Mennyire erős pénzügyön a matek?


(Igen, tudom, hogy ezt magamtól kell eldöntenem, de nagyon jó lenne véleményeket olvasnom a témával kapcsolatban)


2015. júl. 7. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

informatikus könyvtáros az max wc papírnak jó, az ilyen vicc diploma

pénzügy-számvitellel rögtön el tudnál helyezkedni, de ha nem megy a matek akkor felejtős.

2015. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik jobban érdekel és van hozzá tejetséged. Hiába szerzed meg a piacképesebb számvitelit, ha csapnivaló könyvelő vagy.
2015. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

A könyvtárhoz nem kell sok tehetség. Csak egy magolós büfészak. A pénzügy-számvitel, közgáz meg nem ér semmit, ha valami nem "matekos beállítottságú" (ergó nem hajlandó megtanulni). A fizetés meg relatív. Olyan sok gyökér semmihez sem értő képes elvégezni, hogyha nem csináltál az egyetem alatt semmit beraknak szakmunkás minimálbérre.


Senki nem fog azért fizetni neked, hogy 7 félévet jól érezted magad az egyetemen.

2015. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha humán irányultságú vagy, akkor humán irányra menj, a valaha talán jól fogok keresni gondolat véleményem szerint édeskevés motiváció ahhoz, hogy valaki el tudjon végezni egy szakot.
2015. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég kemény a matek ott, jó, nyilván nem egy mérnöki vagy informatikusi szint, de a legtöbb gazdasági szaknál egyértelműen nehezebb. Ha saját bevallásod szerint "abszolút síkhülye" vagy matekból, akkor bele se kezdj.
2015. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
nagy habi ez a humán beállítottság, pár hónap intenzív tanulással bárki jó lenne matekból, csak abban ugye munka van
2015. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
2015. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :D


47%osnak: Igen, tisztában vagyok vele, hogy a matekot is meg lehet tanulni, csak ennyi idős korra már valamennyire beáll, hogy ki miből jó. Nekem személy 2szer-3szor annyi munkát kellett beleölnöm abba az eredménybe, ami a "reál beállítottságú" osztálytársaim nem okozott nagy nehézséget. Nem azért, mert nem vettem komolyan az az előző években a matekot, hanem mert nem megy a fejembe...


Ezek közül a matekzseni osztálytársaim közül többen idegbajt kaptak angol érettségi előtt, mert ők meg abba öltek bele kétszer annyi munkát, fele annyi eredménnyel.

Egyik lány ismerősöm könnyen megérti a matekot, de már 12 éve tanul angolul (+ különórák pár évben) de kiejtése szörnyű, ha megtanul 30 szót, két hét múlva a felét már el is felejtette, a nyelvtant meg hagyjuk úgy, ahogy van, és azon sír, hogy soha nem kap diplomát, mert nem tudja letenni a nyelvvizsgát.


Fogalmam sem volt, hogy hogy lehet hármast, vagy annál rosszabb jegyet kapni nyelvtanra, sőt, helyesírásra, amikor azt tényleg használjuk a mindennapi életben is - feltételezni lehetne, hogy legalább ebből kevesebb hibájuk lesz egyeseknek. De nem... Persze nyilván arról nem készül ilyen nagyon értelmes demotiváló poszter, hogy "Reál beállítottság. A legjobb kifogás arra, ha nem tudsz beszélni nyelveket (a sajátodat is beleértve)."

Ismerek olyan fiút, aki szinte minden évben 5ös volt matekból, de egy 1 oldalad fogalmazást 2 óra verejtékes munkával írt meg, ráadásul a végeredmény is csapnivaló volt.


Vagy ha megy a matek, meg az irodalom is, akkor nagy az esélye, hogy tök bénán rajzolsz.


Attól nem lesz senki lusta, vagy teljesen használhatatlanul hülye, ha tényleg, folyamatos gyakorlás mellett sem megy neki 1-1 terület, és azt is undorítónak találom, hogy csak a humán beállítottságúak vannak folyamatosan hülyének nézve.

Arról nem én tehetek, hogy azokkal a munkákkal lehet jól keresni, vagy egyáltalán elhelyezkedni, amikben szükség van a matekra. Amiből meg tényleg jó vagyok, azt pont lesz@rja az egész világ.


Mindegy, nem azért írtam ennyit, hogy magamat sajnáltassam, hanem hogy legközelebb inkább kíméld meg az embereket ettől a teljesen felesleges pökhendi piszkálódástól.

2015. júl. 8. 05:44
 9/12 anonim ***** válasza:

"nagy habi ez a humán beállítottság, pár hónap intenzív tanulással bárki jó lenne matekból, csak abban ugye munka van"

Ez nem igaz. Nem lustaság függvénye. Egyik volt osztálytársam rengeteget tanult matekból, tanárhoz is járt, mégsem ment neki. Minden másból, pl. töriből, kitűnő volt.

2015. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Könyvtárostanár
2015. júl. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!