Miért van ekkora túljelentkezés pszichológiára? Miért ennyire népszerű?
A pszichológia alapvetően nagyon sok embert érdekel, nem csak azt, aki reális elképzelésekkel hivatásszerűen szeretne ezzel foglalkozni, hanem azt is, aki azt hiszi, majd a Gyilkos elmék sorozatból megismert viselkedéselemzők szintjére kerül, vagy úgy olvassa le a testbeszédet, ahogy a Hazudj, ha tudsz! sorozatban, na meg azokat is, akik a Nők Lapja Pszichét olvasgatják és kíváncsiak, de valójában semmit sem akarnak a pszichológiával kezdeni, csak "érdekes".
Ez a szakon is látszik, a felvettek között is sok olyan van, akinek fogalma sincs arról, hogy ez nem egy olyan terület, ahol a három éves alapképzés után elmész dolgozni, mint valami szakértő.
Szerintem mert sok a Psycho koztuk a maganyos, az eccentric meg a narcissistic es nem tudja mit csinaljon es mivel egy aranylag konnyu szakma igy neki vag.
De van olyan is hogy tenyleg erdekli az emberek lelki egyensulya es olyan is aki csak siman erdekesnek tartja az emberek gondolkodas menetet.
Magyarorszagn a diploma az diploma, teljesen mindegy mi, csak diplomaja legyen az embernek es akkor kap egy jobban fizeto allast valahol.
Amerikaban pl psychologus akarki lehet. Psychiatric doctor viszont mas, mert az mar gyogyszert is irhat fel es doctori vegzettseg kell hozza, mig a psychologus csak egy lelki segely vagy lelki tanacsado. Akaszd ki a tablad es mar businessben is vagy qualifikacio kell hozza.
Utolsó, te aztán nagyon okos vagy. Először is egy magyar nyelvű fórumon használj magyar kifejezéseket! Másodszor pedig nem csak "Amerikában", hanem nálunk is van különbség pszichológus és pszichiáter között, konkrétan az, amit leírtál. Utóbbi orvosit végez, gyógyszert írhat fel, diagnosztizálhat; előbbi nem.
Az meg, hogy "aránylag könnyű szakma" a pszichológia, elég nagy tévedés. Ne szólj hozzá olyasmihez, amiről fogalmad sincs.
Jaj, hagyjad már szegényt. :)
Ő amerigai, éééérteeed? :))
Imho a pszichológiához nem kell ész, elég a szorgalom. Értem én, hogy Rubinstein két kötetes szerzeménye nem éppen egy könnyű vasárnap délutáni olvasmány, de akkor is.
Tedd fel a kérdést magadnak: Ha az ember megrekedne egy lakatlan szigeten... kit választana maga mellé?
Egy mérnököt vagy egy pszichológust?
Nekem az a tapasztalatom, hogy rengeteg ember azt hiszi, hogy ez egy olyan szakma, ahol dől a pénz azért hogy ülsz egy fotelban és hallgatsz egy órát (az persze nem jut eszébe, hogy ahhoz hogy jöljenek a magánpraxisodba, gürizni kell évekig, hogy megismerjelek, legyen kliensköröd, hogy egyáltalán valaki eljöljön hozzád). Vagy, valaki, aki úgy gondolja, hogy hasznos tanácsokat ad másoknak, kitalálja, hogy belőle szuper pszichológus lenne.. Sajnos még is így rengeteg inkompetens ember jelentkezik/ jár pszichológia szakra. Ezzel az a bajom, hogy az ilyenek közül, aki elvégzi az egyetemet és valahogy elhelyezkedik, óriási szart tud kavarni. Ez nem az a szak, hogy béna asztalos vagyok és elcseszek egy asztalt, oké, szívás, hanem emberek lelki egészségéről...
De a kérdésre válaszolva: sok embernek gőze nincs arról, hogy milyen ez a hivatás, miről szól, hogy az egyetemen nem abból áll a dolog, hogy 3+2 éven keresztül azt tanulod, hogy rezzenéstelen arccal ülj és hallgass másokat.. szerintem nem ártana, ha lenne valamilyen rosta a felvételi eljárás során, mert nem mindenkinek való ez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!