Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem szóbeli...

Endy699 kérdése:

Emelt történelem szóbeli érettségit szeretnék megfellebbezni. Adottak a témakörök, ehhez képest kaptam egy olyan témát, ami semmilyen a felkészülést segítő anyagban nem volt található mit írhatnék a fellebbezésben? VÁLASZ SÜRGŐS! 5 NAPOM VAN RÁ

Figyelt kérdés
téma: Mo.A 2. VILÁGHÁBORÚBAN, EHHEZ KÉPEST A REVÍZIÓ. nEM IS NAGYON LEHET ERRŐL 20 PERCIG MIT BESZÉLNI, és tény h kaptam hozzá forrást, de kell az az 5 pont

2015. jún. 22. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ezzel eszedbe ne jusson fellebbezni... ez ugyanis egyértelműen beletartozik a témakörbe...
2015. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

De mi volt a tétel konkrét címe? Biztos nemcsak annyi, hogy a revízió, de ez belefér a kiadott témakörökbe "Trianon társadalmi és bel- és külpolitikai

következményei" illetve "Magyarország a náci birodalom árnyékában(pl. gazdasági és politikai kényszerek, kitörési

kísérletek). A területi revízió lépései". Egyébként nem kötelező 20 percet végigbeszélni. Nem fogják a tétel miatt felülbírálni a szóbelidet, ugyanis a tételeket egy az állam által megbízott szakértő bizottság állítja össze, és az állam nem fogja a saját maga által összeállított tételekről kijelenteni, hogy nem felelnek meg a jogszabálynak. Főleg ha nem is így van. És biztos, hogy találhattál volna erről anyagot, nem olyan extrém téma ez.

2015. jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van, az emelt szóbeli tételeket az Oktatási Hivatal állítja össze, és abban biztos lehetsz, hogy az úgy jó, ahogy van, ők nem csinálnak ilyen hibát.

A tételeket nem a felkészülést segítő anyagokhoz igazítják, hanem a követelményhez és a kiadott témakörökhöz. Hogy te miből készültél, az a magánügyed.

Azt meg ne hangoztasd, hogy erről nem lehet 20 percig beszélni, mert az éppen nem a felkészültségedet bizonyítja (bár nem is kellett 20rcig beszélned, az a maximum).

2015. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm, nem akarok ezzel érvelni, egyébként a tematikában csak annyi van h Mo a 2. világháborúban...nekem erről Teleki, Kállai, Horthy....mindegy is. Muszáj fellebbeznem valamivel, próbálok 5 pontot összeszedni, a kérdésem az mi az ami hiteles? A vonatkozó jogszabály hanganyagot emleget ami elvileg kötelezően készítendő emelt szóbelin, itt nyilván nem volt, valószínűleg ebbe fogok kapaszkodni, de ha van valakinek ötlete, milyen érvekkel lehet jól célt érni, segítsetek! A tét a felvételi.
2015. jún. 23. 20:52
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem csak annyi van a témakörökben, hogy Mo a II. vh-ban, az csak a főcím, hanem mindaz, amit a válaszomban idézőjelek között idéztem neked. Benne van a revízió is.

Nem tudom, milyen jogszabályra gondolsz, ami hangfelvételt ír elő, ha megnevezed és idézed, akkor létezik ilyen, ha ezt nem tudod megtenni, akkor nem. Nyelvvizsgákon van ilyen lehetőség, de ott is csak a vizsgázó hozzájárulásával. Nem fognak neked pluszpontot adni, a szóbelin tulajdonképpen nem is tudom, mire való a fellebbezés, pontszámok ellen nem lehet fellebbezni.

2015. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mutasd meg ezt a jogszabályt!
2015. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Téged valaki nagyon megetetett ezzel a hanganyagos maszlaggal. Hidd el, ismerem az összes jogszabályt az érettségivel kapcsolatban, és nincs ilyen. A 100/1997-es kormányrendelet az érettségi lebonyolítására vonatkozó jogszabály, szólj, ha megtaláltad benne, és fizetek egy rekesz sört neked.

Fellebbezni csak eljárási hiba esetén lehet, az értékeléssel kapcsolatban nem. Az nem alap, hogy neked szükséged van még pontokra, ezzel sokan vannak így... Nekem meg 20 millió forintra van szükségem. :-)

2015. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7.2. Az emelt szintű szóbeli vizsga

Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsga tételeit szintén az országos vizsgaközpont készítteti el, és eljuttatja a tantárgyi vizsgabizottsághoz. Az emelt szintű szóbeli vizsga háromfős tantárgyi bizottságát és a tantárgyi bizottság ügyviteli feladatait ellátó jegyzőt az országos vizsgaközpont bízza meg. Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsga ideje maximum 20 perc, a vizsgán elhangzottakat rögzíteni kell, a hangrögzítés kizárólag jogorvoslati eljárásban használható fel, és a szabályok szerint később megsemmisítendő.......ez van benne a 100/1997-ben, egyébként azt hittem én kérdezek, és kapok értelmes válaszokat, de úgy látom pont fordítva van,,,,,

2015. jún. 24. 10:03
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen. Értelmes és hasznos válaszokat kaptál, csak nem vagy hajlandó elfogadni őket.

A 10/1997 kormányrendeletben NEM EZ VAN. Légy szíves, linkeld be a forrást, ahol ezt találtad, nagyon kíváncsi vagyok rá, ez vagy szimpla hamisítvány, vagy trollkodás.


A rendelet hivatalos, hiteles szövegét itt találod:

[link]

2015. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
[link] származik, szerintem semmilyen troll :) nincs benne, egyszerű olvasás/szövegértés tudás kell csak hozzá...az egyetemen ebben a félévben vizsgáztam jogból,,,,és megtanítottak olvasni is még általánosban...a jogszabályt többször is módosították, de a hivatalos linkről is ezt lehet elérni, tehát, a hasznos választ köszönöm, biztosan fogok fellebbezni, és nem értem a reakciódat, köszönöm a választ, de megtaláltam ....most segíteni szerettél volna, vagy gáncsolni? nem derült ki, és nyugodtan küldheti/ted a láda sört, pont aktuális
2015. jún. 24. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!