Miért nem szeretjük az irodalomórákat?
Szó sincs arról, hogy nem szeretünk olvasni! Igenis szeretünk olvasni. Még azok is, akik nem jeleskednek az iskolában. Voltak olyan olvasmányok, amiket szerettünk (Kis herceg, Egri csillagok, Shakespeare,...) és voltak, amiket nem (Légy jó mindhalálig, Pál utcai fiúk,...). Őseink a szovjet irodalmat utálták, mégsem vette el a kedvüket az olvasástól. Ma is olvasnak egy csomó könyvet.
Akkor mi a baj az irodalomórával? Miért nem tudjuk szeretni?
Imádok olvasni, de rühelltem az összes kötelező olvasmányt, sőt többségüket végig se olvastam. Miért kell ezek mellett még verseket bemagolni? Költők és regényírók életrajzát megtanulni?Minek? A gimnáziumban annyi szerencsém volt, hogy a tanárunk elmondta a sztorik lényegét, az értelmezéseket, motívumokat és egyebeket. Csak miatta voltam hajlandó ezzel a tárggyal foglalkozni. Persze ezekből mára nem sok minden maradt meg ezekből és nem is hiányzik.Hol is használják ezt a tudást? Írók, költők és? ja igen, a pedagógusok akik ezt tanítják a jövő pedagógusnemzedékének. Hát ez csodálatos. Hmm ja igen a fordítókat, blogírókat kifelejtettem.
A matematikát (ha már ezt mondják általában a nagy ellen-tantárgynak) viszont szinte mindenhol hasznosítják. Csak nézz rá mondjuk a billentyűzetre, aminek az elkészítéséhez mennyi számítás kellett.
Az utolsó hozzászólására még reagálnék: Trónok harcát olvastatni 14 éves gyerekekkel? Pornósított mese felnőtteknek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!