Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az angol középsz...

Hogyan zajlik az angol középszínű szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy több részből áll pl. képről beszélni, de nem tudom konkrétan őket és ezeket szeretném megtudni.

Köszönöm



2015. jún. 14. 12:57
 1/8 anonim válasza:
Odamész, kihúzod a tételt, leültetnek és mondod. Nincs felkészülési idő. Az elején beszélgetéssel kezdtek, aztán egy szituációról fogtok beszélni, amit a tanár ad meg. Ez a szituáció tanár és tételfüggő. Ezt elvileg nem lehet előre tudni.
2015. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, h milyen részfeladatok vannak.
2015. jún. 14. 22:37
 3/8 anonim ***** válasza:

9 témakörből kell készülni, ezek:

család

emberek

környezet

iskola

munka

életmód

pihenés

utazás

tudomány és technika.

Üdvözlettel és sok sikert kívánva: egy tanár

2015. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én holnap megyek szóbelizni.

Nálunk az angol középszint úgy zajlik, hogy bemegyek. (nyilván) Bemelegítő kérdéseket kapok, például nálunk ezekre lehet számítani, hogy:

- Mit reggeliztél?

- Tudtál aludni? Izgulsz?

- Hogy vagy? stb.

Aztán a borítékok közül húzok egyet, amiben csak egy szám lesz. A tanárnőnk előre lediktálta a 20 tétel részfeladatait, tehát mi tudunk készülni rá rendesen.

Minden tételhez először 3 kis kérdés kapcsolódik. Pl: hogy töltöd el a délutánjaidat, mi a legszebb gyerekkori emléked, van-e háziállatod.

Utána jön egy szituáció, amikor elénk rakja nyomtatva a feladatot, amit ugyanúgy előre megadott és a legtöbbet órán volt lehetőségünk gyakorolni.

Majd jön a nagy tétel, amikor önállóan egy adott témáról kell kifejteni a véleményed. Itt is kapunk nyomtatott lapot, amin rajta lesz pl. egy kép az egészséges kajákról és egy kép az egészségtelenekről. Lesz pár szempont is, mi alapján kell összehasonlítani.

És ennyi.

Igazából én az angoltól tartok a legjobban, nagyon félek... Csak lenne már vége.

2015. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nektek meg van adva? hát az úgy sokkal egyszerűbb :D mi nem tudunk semmit. az egész egy zsákbamacska :c
2015. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk sem adta oda a tanár :D. De nem volt olyan nehéz.
2015. jún. 22. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor gratulálok. Jól felkészültél.
2015. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerdán megyek, addig még beleőrülök :')
2015. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!