Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek tesztek, nyolcadikos...

Matek tesztek, nyolcadikos vizsgára?

Figyelt kérdés
1 hét múlva vizsgázok. Most fejeztem be a nyolcadik osztályt és szükségem lenne néhány példa tesztre amit megoldhatnék. Nekem is nagyon sok van, de görbefelületű testekkel való feladatokat még alig alig oldottam. Sehol nem találok. Tudnátok segíteni? (a válaszokat előre is köszönöm)

2015. jún. 13. 12:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Példa görbefelületű testekre:


1. Számítsd ki egy R sugarú nyolcadgömb térfogatát és felszínét! (Legyen R=2 cm)


2. Egy H magasságú R sugarú henger fedő és fenéklapjára helyezünk egy-egy félgömböt. Az így kapott testet a henger szimmetriatengelyét tartalmazó síkkal (azaz hosszában) kettévágjuk. Mekkora az így kapott féltest térfogata és felszíne? Legyen R=1cm; H=10 cm.

2015. jún. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!