Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy szégyen megbukni...

Nagyon nagy szégyen megbukni államvizsgán?

Figyelt kérdés
17.-én lesz az államvizsgám de eddig alig tudtam tanulni. Nappali tagozatos vagyok, de mellette főállásban dolgozom napi 6 órát. (Szerencsére sikerült minden gyakorlatot letudnom még a főállású munkám, előtt így csak előadások maradtak, amikre viszont nem tudtam bejárni.) A tanárok ugye ezt nem tudják, hogy dolgozom, mellette napi 4 órát utazom ezért link alaknak néznek. Mindemellett valószínűleg crohn beteg is vagyok, heti több alkalommal megy a hasam, már fél éve és nem tudják az okát, ezáltal még orvosi kivizsgálásokra is jártam. Anyummal és tesóimmal élek, így otthon is besegítek, illetve párkapcsolatom is van, amire igyekszek időt szánni (bár az elmúlt hetekben jó ha heti 5 órát találkozom), mindemellett mikor volt szabad órám sportoltam, mert javasolták a betegség miatt (az ülőmunka illetve az utazás végett) illetve kikapcsolódásként. Szabit is csak pár napot sikerült lebeszélnem és úgy érzem esélytelen az egész. Nagyon rossz érzés, hogy nincs meg az a körülményem a tanuláshoz mint néhány csoporttársamnak akik ezt az életvitelem nem tudják. Szerintetek nagyon szégyellnem kell magam, ha nem sikerül az államvizsga?

2015. jún. 8. 13:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly, másfél héttel az áv. előtt halt meg anyukám. Nem mentem be.


Idén már muszájnak érzem.

Én 8 órában dolgozom (mindennel, utazással együtt ez 10+ óra, illetve, otthoni teendők, háztartás stb) szóval, relatíve nekem kevés időm van rá. ( értsd: este 10 és hajnal fél6 közt)

+ Melóba hordom a tételeket magammal.. a főnöknek szóltam róla, tudja. ( igaz, ez olyan 2 tétel átnézésére elég naponta, de jobb, mint a semmi) Plusz az áv. előtti 4 napot kiveszem szabinak.


Mégis hiszem, remélem, hogy sikerül. Ha meg nem? Van munkahelyem, éhen talán nem halok..és a következő alkalomra sokkal jobban felkészülök.


Neki kell feküdni, minden akadály ellenére és meg kell próbálni.

Miért lenne "szégyen", hogy nem sikerül?

Van olyan tétel, amiből órákat el tudnék beszélni, van olyan, amiről nem /amit nem is igazán értek.

A felkészültség mellett a szerencsén és főleg a talpraesettségen is sok múlik.



Egy szóval: hajrá!!!! :)

2015. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!