Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy szégyen megbukni...

Nagyon nagy szégyen megbukni államvizsgán?

Figyelt kérdés
17.-én lesz az államvizsgám de eddig alig tudtam tanulni. Nappali tagozatos vagyok, de mellette főállásban dolgozom napi 6 órát. (Szerencsére sikerült minden gyakorlatot letudnom még a főállású munkám, előtt így csak előadások maradtak, amikre viszont nem tudtam bejárni.) A tanárok ugye ezt nem tudják, hogy dolgozom, mellette napi 4 órát utazom ezért link alaknak néznek. Mindemellett valószínűleg crohn beteg is vagyok, heti több alkalommal megy a hasam, már fél éve és nem tudják az okát, ezáltal még orvosi kivizsgálásokra is jártam. Anyummal és tesóimmal élek, így otthon is besegítek, illetve párkapcsolatom is van, amire igyekszek időt szánni (bár az elmúlt hetekben jó ha heti 5 órát találkozom), mindemellett mikor volt szabad órám sportoltam, mert javasolták a betegség miatt (az ülőmunka illetve az utazás végett) illetve kikapcsolódásként. Szabit is csak pár napot sikerült lebeszélnem és úgy érzem esélytelen az egész. Nagyon rossz érzés, hogy nincs meg az a körülményem a tanuláshoz mint néhány csoporttársamnak akik ezt az életvitelem nem tudják. Szerintetek nagyon szégyellnem kell magam, ha nem sikerül az államvizsga?

2015. jún. 8. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem,hogy szégyen. Egyáltalán ki szerint? Én is buktam már meg, hagytam abba iskolákat és végeztem el másikat helyette, hagytam már ott munkahelyet is. A te utad, a te választásod.
2015. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Ja, azt kifelejtettem,hogy én (is?) Crohn beteg vagyok, jelenleg szteroid kezelés alatt, elég durva periódusban. Egyértelműen ki lehet deríteni,hogy IBD-s vagy-e, olyan nincs,hogy valószínűleg. Tükrözzenek meg és ki fog derülni, a hasmenés hátterében rengeteg dolog áll, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. ;)
2015. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
voltam már vastagbél tükrözésen.. az orvos annyit mondott, hogy nem biztos, hogy az, de lehetséges...
2015. jún. 8. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Az elején más volt a véleményem, de a végére én úgy érzem, te is tehetsz az esélytelenségről. Utazás közben, főként ha négy órákat utazol, sokat lehet tanulni, én is csináltam, nem ideális, de sokkal jobb, mint a semmi.
2015. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem szégyen,de kár kifogásokat keresgélni. Mindenkinek megvan a maga háttere ami nem tartozik feltétlen a tanárokra.


Ha én megbukok valamilyen vizsgán azáltal csak magamat okolhatom,nem a betegségem,nem a munkám és nem a környezetem. Előfordulnak olyan szituációk amikor nem te tehetsz róla,de szerintem ez a ritkább.

A vizsgákon pedig senki nem tesz különbséget aközött,hogy ő most egész idejében tanult a másik meg a 3/4-ed napot végig melózza,őket ez nem érinti csak az,hogy mennyire vagy felkészült. 19l

2015. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen, valójában nagyon úgy tűnik,hogy kifogásokat, alibit keresel. Olyan pedig nincs, hogy lehetséges,hogy IBD. Akkor rossz orvoshoz mentél.
2015. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Éreztem, hogy kár lesz kiírni a kérdést, mert hasonló válaszokra számítottam. Nem ment át a lényeg, ennyi. A kérdésben sehol sem céloztam arra, hogy az önsajnálat lenne a cél, hanem a saját magam lelki békéjének megtalálása, arra az esetre, ha nem sikerülne.


Idéznék magamtól:

"Nagyon rossz érzés, hogy nincs meg az a körülményem a tanuláshoz mint néhány csoporttársamnak akik ezt az életvitelem nem tudják. " Direkt írtam azt, hogy néhány csoporttársam, hiszem tudom, hogy vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők is.

A kérdésem arra irányult volna, hogy nem azért nem készültem, mert bulizni jártam, vagy a pénzt szórtam és link alak vagyok aki lusta bejárni az órákra- mert ugye ezt gondolják a főiskolások többségéről- tisztelt a kivételnek. Nyilván nem fogom senki orrára kötni, hogy mit csinálok iskola mellett, ezért is tettem fel itt a kérdést, mivel ez anonim, ezáltal a csoporttársaim se tudnak rólam semmit, csak leírnak, hogy hülye vagyok. Ami többek közt a kérdés lényege lett volna, hogy ez miatt rosszul érem magam

Nyilván nem én választottam a betegségem, hiszen a fizetésemből havi szinten 10.000 mennek el gyógyszerekre és magánorvosokra, mert sztk-ban egy időpontra hónapokat kell várnom. Még mindig nem célom az önsajnáltatás vagy kifogás, csak szeretném ha a kérdés lényegét megértenétek.

Nyilván azt sem én választottam, hogy Édesapám meghalljon és ezáltal húgomék nevelése, ellátása is az én vállamra kerüljön, mert anyum elég sokat dolgozik.

Nem az én választásom, hogy 23 évesen vastagbéltükrözésre járjak...

Sehol nem írtam, hogy semmit nem tanultam. Nyilván a 4 órás utazást tanulásra használtam fel, de a körülmények nem igazán túl jók mikor a reggeli buszon középiskolás fiatalok ordíttatják a zenét és kiabálnak, hangoskodnak.

Tehát senki vagy semmit nem okoltam vagy kerestem kifogást. Ha szeretném szétkürtölni a problémám és sajnálatot kicsikarni a tanárokból nem itt tettem volna fel a kérdést.

Semmi egyébről nincs szó, csak mivel nagyon érzem a vesztem, amiről tudom, hogy én is tehetek, hogyan tudom majd ezt a szégyenérzetet feldolgozni, és azt, hogy mások hülyének néznek és butának... ennyi.

Azért köszönöm, hgy próbáltatok segíteni..

2015. jún. 8. 23:35
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj,de ez igenis önsajnáltatás és kifogások. Nem kell összetörni ha megbuksz,van akinek rendes tanulás mellett sem sikerül. Azt meg,hogy mit gondolnak mások le kell ***-ni. Ne érdekeljen. Szerintem mindenki tudja,hogy egy államvizsga nem egy érettségi szinten van,amin gáz megbukni,mert egy kis alapszintű tudással a kettest mindenki eléri,de egy államvizsga már nem erről szól.

A másik meg,hogy nem kell hangoztatni,hogy nem sikerül a csoporttársaid közül se fog mindenkinek sikerülni,valószínűleg. Ha nem sikerül akkor nekifutsz mégegyszer vagy megvárod míg megadatik az a környezet,hogy tanulhass.


Én most érettségizem,hogy gyakorlatilag két temetés közt van időm tanulni,sorra kapom a rosszabbnál rosszabb híreket,de ez a kutyát sem érdekli. Meg kell próbálni a tanulásra koncentrálni és megcsinálni,már csak magadért is. Ha meg nem megy akkor kár erőltetni,mert ha ilyen kis érzékeny a lelked akkor csak magadat teszed ezzel tönkre,egy bukás még nem a világ vége. Persze rosszul esik az embernek,de túl kell rajta lépni.


A másik..beteg vagy. El kell fogadnod és a tudattal élned. Én is hetente kétszer ülök a bőrgyógyászaton,aztán átlátogatok a rákos mamámhoz és végül a most műtött édesanyámon. Hidd el,senkinek se fenékig tejfel az élet,ahogy te se úgy mások se (bár van kivétel) kürtölik szét a gondjaikat. Ha meg vállalod azt,hogy nem mondod el másoknak a problémáid akkor vállald azt is,hogy senki nem fogja figyelembe venni pl egy bukásnál.


Szerintem az itt válaszolók sem bántani akarnak,de ilyen indokokat soroltál fel,hogy dolgozol,4 órát utazol,segítesz otthon,sőt még párkapcsolatod is van. A legtöbb embernél ez így működik,van akinél rosszabbul és valószínűeg ezért nem érezzük át,hogy min mész át valójában.

2015. jún. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Csak segíteni próbáltam, de köszi a lepontozás.
2015. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
senkit sem pontoztam le....
2015. jún. 9. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!