Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz döntést...

Szerintetek rossz döntést hoztam, hogy nem mentem el érettségire?

Figyelt kérdés

Mindig mondják, hogy a papír számít, nem a tudás. Majdnem kitűnő tanuló voltam, de úgy éreztem, ez nem nekem való. Egyszerűen elegem van ebből az egész rendszerből. Minden munkahely a multik vagy vállalkozók kezében van, a közoktatás alig ér valamit. Amúgy sem tervezem továbbtanulni. Az egész élet igazságtalan és igazságtalan, emberi ésszel semmi nem jósolható meg előre. Úgy érzem hibás faj vagyunk.

Ameddig a szüleim eltartanak, elleszek, bár lelkiismeret furdalásom van miattuk, nem én akartam ezt az életet, de úgysem fognak elengedni.

Utána lesz, ami lesz...



2015. máj. 10. 23:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szabad megtudni miért nem mentél el? Bejelöltél valamilyen szakokat? Mi volt eddig a terved? Én azt érzem a kérdésedből,hogy te igenis valami komolyabb szándékú munkát végeznél szívesen,ahol talán magas a ponthatár és beijedtél,mint a szr vagy esetleg mások lebeszéltek róla. Önbizalomhiányod van,azért ha mégse akarsz továbbtanulni elmehettél volna majdnem kitűnő bizonyítvánnyal a 2es meglett volna. Itt valami sántít,mi is akarsz lenni valójában?
2015. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2015. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Egyszerűen vesztesnek érzem magam, rájöttem, hogy semminek nincs értelme, amit csinálok/valaha csináltam. Soha nem voltak barátaim, mindenki ellökött magától. A szüleim az eredményeim miatt sem voltak rám büszkék, pár éve el is váltak.

Röviden szólva megutáltam az életem. Nem akarok lenni semmi. A változtatásnak nem látom értelmét.

2015. máj. 10. 23:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvos akarsz lenni nem?
2015. máj. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Okos vagy és mégsem vagy okos!Eddig kemnyen haladtál és amikor meg kellett volna mutatnod a tudásodat, meghátráltál?
2015. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi lelki állapota nem az intelligencia függvénye.


Mit jelent az hogy nem mentél el ? Most végeztél, és most kellett volna érettségizned, de nem mentél el az írásbelikre?


Szerintem van egy komoly kiégés, vagy akár depresszió is a háttérben, ezért érted ezt. Kellene valami értelem az életednek, amelyet meg kell találni. A tanulás pont ez lehetne. HA tudod célozz be egy egyetemet, olyan szakot ami érdekel, készülj fel jövőre az érettségikre, mint a szemét, nyelvvizsgázz és lehet felvesznek. Ott elkerülsz egy másik helyre, lesz közösséged stb. Addig meg talán egy orvos tudna segíteni.

2015. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva soha nem is tudtam, hogy mi akarok lenni. A szüleim azt akarták, hogy doktori képzést kapjak.

Elnézést kérek mindenkitől.

Nagyon ostoba döntés volt a részemről, hogy szakember helyett itt keresem a segítséget. Nem magamért, hanem a számomra kedves személyekért felkeresek egy pszichológust...

Az évfolyamtársaim ballagási képeit látva kitört belőlem a felgyülemlett feszültség. Még egyszer elnézést. Törölni már nem tudom a kérdést. Ha ezek után valakinek van valami tanácsa, szívesen fogadom.

2015. máj. 10. 23:49
 8/15 A kérdező kommentje:
#6: Köszönöm a tanácsot, így fogok tenni. Igazad van, az utóbbi évek alatt történt egypár dolog. Mindent megfogok tenni, hogy jövőre letegyem az érettségit, addig is megpróbálok magamnak célt találni és felkeresek egy szakembert.
2015. máj. 10. 23:51
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Októberbe mehetsz pótolni addig csak meg jön az eszed de mehetsz 1 év múlva is nincs kötve. Akkor csak gondolj a szüleidre hogy ne rajtuk élősködj, az egyetem amúgy is más ott már kicsit mondom kicsit értelmiségibbek az emberek ott annyria nincs ez a kiközösítés ott könnyen találhatsz barátokat és lehet megváltozik az életed. Nem a multiknak kell tanulni meg a szülőknek hanem magadért, ha akarsz jó életet, nem a pénz boldogít de a szegények nem boldogok.
2015. máj. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz egyetemre menni,akkor meg ne érdekeljen a szüleid véleménye az számít most mit akarsz,de ne félelemből vagy önbizalomhiányból válassz hanem amit a legszívesebben csinálnál. Mások véleménye meg ne legyen döntő,hány hírességről tudunk,akit lebeszéltek mégis sikeres lett? Hétköznapi példák is lehetnek az életedben,nézz körül.
2015. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!