Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki matematika tantárgy alól...

Aki matematika tantárgy alól felmentésben részesül az ettől függetlenül felvételt nyerhet informatikus könyvtáros szakra? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Informatikus könyvtáros szakon szeretnék továbbtanulni viszont matematikából felmentésem van. Többen az évfolyamtársaim közül azt mondták, hogy ezen a szakon már programozást is tanítanak (nemtudom ebből mi igaz) viszont ahhoz ha jól tudom némi matematikai alap is kell ... Én ezt a szakot szeretném megjelölni viszont ha egy részéhez szükség van a matekra félek, hogy nem vesznek majd fel és feleslegesen jelöltem meg. :( Aki tud ebben segíteni annak előre is köszönöm!
2010. febr. 14. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy felvételt nyerhetsz-e (bár erős a gyanúm, hogy nem), de ha felmentést kaptál a matek alól, akkor NE akarjál informatikát tanulni. Az még egy OKJ-s képzésben is kemény matekkal jár.
2010. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A programozáshoz nem némi, hanem kőkemény matek kell.Anélkül nem megy. Miért pont ezt akarod?
2010. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy matek nélkül felvesznek-e, viszont ha felmentésed van belőle akkor ne jelentkezz rá, mert valóban van prgoramozás és a matek része eléggé brutál.
2010. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dorian Gray válasza:
100%
Matek felmentéssel nem tudom meg lehet-e próbálni, de azt tudom, még ha lehetséges is én tuti nem próbálkoznék, mert ki fognak vágni, és ezt nem gonoszkodásból mondtam, tapasztalat mert én infót végeztem. A másik meg, hogy matek felmentés -> reál tárgyakból talán gyengébb vagy? Mellette meg egy erősen humán szak van, ugye a könyvtáros, az én időmben (8-9 éve) még voltak pl törivel levéltáros szakkal párosítva könyvtáros szakok, esetleg ilyen párosban nem gondolkodtál?
2010. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már megjelöltem ... :( Két helyen is. :( De én csak simán könyvtáros szeretnék lenni és beszéltem az iskolai könyvtárosunkkal és azt mondta, hogy annak idején amikor ő elvégezte ezt a szakot már rendelkezett egy diplomával és ő azt mondta, hogy csak alapokat tanítanak informatikával kapcsolatban, mivel, hogy ma már egy könyvtárosnak is tudnia kell használni a számítógépet és ennyi. Én nagyon szeretem a magyart és olyannal szeretnék továbbmenni aminek köze is van ehhez viszont tanár nem nagyon szeretnék lenni ... az angol megy még nagyon jól viszont ha meg kell szólalni akkor ott annyira zavarba jövök, hogy egyszerűen nem tudom kifejezni magam ... De írásban minden ötös. De nem értem, hogy annak aki könyvtárban szeretne dolgozni miért kell tudnia azt, hogyan kell programozni?:S Remélem ettől függetlenül még nyerhetek felvételt. :(
2010. febr. 16. 14:11
 6/10 anonim válasza:
hova jelentkeztél? attól függ, pl debrecenbe nagyon keményen tanítják az infós tárgyakat, nyíregyen a kisujjból ki lehet rázni az egészet. infó könyvátos nem tanul programozást, csak a számteches!
2010. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nekem még az is új, hogy matek felmentéssel egyáltalán lehet egyetemre jelentkezni.

Amúgy én is erre a szakra jelentkeztem, Szegedre. Én is azt hallottam, hogy Debrecenben van kemény info része.

2010. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én deb-be felsőfokú szakképzésre járok, az infó karra, hát, jobb ha nem tudjátok milyenek a tanárok! jelentkezz nyíregyházára, nem túl nehéz az infó könyvtár, és a prog sem igényel nagy matek tudást ott!
2010. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mértne lehetne egyetemre jelentkezni attol,hogy matekból felvan valaki mentve..?Matek helyett ugyan úgy kell valamiből éretségiznie!(szóval nem veszt igazán sokat)..Nem mindenhova követelik a matematikát!..és még mindig jobb egy biosz 4-es éretségi,mint egy matek 1 pl.... ;)
2010. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20:54: elolvastad a többit is? Ezen a szakon KELL a matematika. Felvételt nyerhet, de szinte kizárt, hogy végig tudja csinálni.
2010. márc. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!