Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Választott tantárgynak számít,...

Választott tantárgynak számít, ha emelt szinten érettségiznék magyarból? A középszintűt is meg kell írnom? A sulimban nem lesz fakt, ez nehézségnek számít? Az emelt és középszintű között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Amúgy infóra fogok járni, s abból is le szeretném tenni az érettségit, előrehozva. Az mit tartalmaz a gyakorlatban? Word, Excel, honlapszerkesztés (NVU? ).
2010. jan. 30. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem választott mivel a magyar kötelező..mindegy a szint...
2010. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy emeltezel magyarból, még nem lesz választott tantárgy. Sajnos ez a kötelezők között van. Az info érettségi követelményeit megtalálod itt: [link]
2010. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Az info olyasmi mint az ECDl, csak magasabb szintű.

Van egy Word feladat, egy prezentáció készítés (Power point) táblázatkezelés, adatbázis, honlap szerkesztés.

Ha eléred a 80%-ot, akkor kiválthatod az ECDL bizonyítványt is. (igaz nem ér semmit, de nem árt ha van)

Szóbelinél meg tételek vannak. Hardver, szoftver, op rendszer stb. Nekünk volt még számrendszerek, lebegőpontos számábrázolás stb.

Van amelyik tételnek van gyakorlati része. Pl. el kell küldeni egy levelet, vagy meg kell keresni valami az interneten... Szval dedó szint az egész... -.-

2010. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

utolsó:

Hamarosan meglesz a teljes ECDL bizonyítványom, viszont infoból érettségizek. Simán össze tudok szedni 80%-ot mert nem vagyok belőle hülye. Akkor hogy is van ez? Fölöslegesen fizettem a vizsgákért?

2010. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Emelt szintű infó érettségi ad ECDL-t ha jól tudom, a középszintű nem! Amúgy én most 10-ben fogom letenni az előrehozott infó (középszintű) érettségit. A középszintűben az van amit fentebb írtak, az emelt az már nehezebb abban van programozás is.
2010. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 czibles ***** válasza:
emelt és a középszintű infó 5ös érettségi is ad ECDL vizsgát!
2010. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Mindkét szint ad ECDL bizonyítványt, de csak jeles eredmény esetén. Az ECDL-nél pedig a hiányzó vizsgák díját és a vizsgakártya díját ki kell fizetned, nem kapod ingyen az ECDL-t így sem.
2010. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban jól írta az egyik hozzászóló. Sokat nem ér az ECDL, kitörölheted vele a *.
2010. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem infóból, szintén előrehozottan, ötösre... Még akkor utánajártam, az ECDL vizsga járna 5000 Ft ellenében. Az érettségi vizsgát követő két évben lehet kiváltani. Még nem sikerült döntenem, hogy szükségem van e rá, egyelőre nem sok értelmét látom, bár sosem tudni mikor fog kelleni. A feladatokat már sokan leírták előttem, szerintem nem durva, bár a szóbelivel őszintén szólva megszenvedtem. Vannak vírusok, dokumentumok, op rendszer, számítógép felépítése, nyomtatók, monitorok, háttértárak, hálózatok, és minden amit eltudsz képzelni. Minden témáról 8-10 percet kell tudni beszélni. Azt tudom, hogy amit nagyon nem akartam húzni, az a Számábrázolás... hála a jó égnek ilyen szempontból szerencsém is volt! :) Mindenki számára más és más okoz nehézséget, nálam az Excel és az adatbáziskezelés tudott csak meglepetést okozni, azokba tudnak rendes csavarokat tenni egy-egy pontnál. Azért arra figyelnek, hogy legyen "mentőöv", és ha a feladat 3. pontját nem tudod, attól az összes többire még kaphatsz pontot, megoldhatod helyesen.

Az emeltszintű érettségi matekból, nyelvből, töriből, és magyarból nem számít választott tantárgynak. Ha nem indul felkészítés az nyilván egyfajta hátrány, én mindenképpen utána járnék, hogy a városban ahol tanulsz nincs-e valamelyik intézményben. Ahogy a neve is jelzi, azért emeltszint, mert nehezebb, bonyolultabb feladatok vannak benne. Az om honlapján megtudod nézni az előző évi feladatlapokat, ha gondolod.

Általában ez arra jó, hogy ha ezt a tantárgyat szereted, KELL a továbbtanulásodhoz (felvételi tantárgy), és úgy érzed megfelelően felkészültél az adott tantárgyból, akkor továbbtanulásnál 40 plusz pontot kapsz érte. Viszont fontos szem előtt tartani, hogy sok esetben egy 5-ös magyar középszintű érettségivel többre mész, mint egy 2-es emeltszintűvel és még plusz a 40 ponttal. Ezért nagyon érdemes reálisan végig gondolni a döntés előtt, hogy mekkora is a tudásod.

Választott tantárgy lehet érettségin minden, ami nem kötelező... pl biológia, földrajz, az informatika, rajz, ének, tesi stb (utóbbi három sem egyszerű feladat)

2010. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!