Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek? 13/L

Mi legyek ha nagy leszek? 13/L

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még ráérek gondolkozni de szeretném, ha legalább lenne nagyjából egy tervem és továbbtanulni is ennek megfelelően mennék. Az irodalom megy, abból 5-ös vagyok, nyelvtanból is de az csak véletlen, meg egy kis puskázás szóval az kb. 4-es, a töri annyira nem érdekel, megtanulni megtudom, de nem köt le, de ha nincs más akkor jó, ebből is 5-ös vagyok. Az angolt nagyon szeretem, eddig full 5-ös. A matekhoz viszont annál rosszabbul állok, abból az átlagom olyan 3-4. A fizikából 4,5 az átlagom ,de nem köt le. Biológia sem olyan izgalmas, tudom, hogy 8.-ban már nem olyan lesz mint a természet(kb.) de eddig nem köt el. Kémiából eddig 5-ös vagyok. Földrajzból 4-esre állok, az sme kedvenc. Ének(5)elni egyáltalán nem szeretek és nem is tudok, szintúgy rajz(5)olni. Technika(5) sem kedvenc. Tesiből jó vagyok, atlétikára járok de nem akarok ilyesmivel foglalkozni. Infó(5), nem kedvenc.

2014. okt. 29. 19:38
 1/7 anonim válasza:
Ez így még tág. Ha mondanál pár dolgot hogy mi érdekel. Pl a kereskedelem lehetnél mondjuk eladó, de ha többet érzel magadban akkor végezhetsz főiskolát is valamilyen szakmával összekötve. Lányoknál ritka, de akár a rendőrtisztit is megnézhetnéd. Aztán meg ottvannak a tipikus női munkák. Kozmetikus, fodrász. Ha nrm nagyon alarsz tanulni akkor a szakmunkást javasolnám, hiszen az csak 3 év, és szakmunkás bizonyítvánnyal jár. De ezt neked kell igazán eldöntened.
2014. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

"még ráérek gondolkozni"

Jól írtad, körülbelül 5 éved van eldönteni hova tovább..

Ilyen átlaggal gondolom gimnáziumba mész, az alatt a 4 év alatt meg lehet még változol érdeklődésben is, szóval ennyire előre ne gondolkodj szerintem. 16-17 évesen eldöntheted.

2014. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyél pék.
2014. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, nem szeretnék 150-200 ezren alul keresni, mert annyi mostanság már szinte semmi. A fodrász, cukrász, manikűrös, pedikűrös meg ilyen dolgok kilőve. A rendőrösködést sem érzem az én szakmámnak. Köszönöm a választ!
2014. okt. 29. 19:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Anyáék a szakiskolát mondják, mert az legalább ad egy szakmát és ha nem jönnének össze a dolgok akkor van B tervem. De annyira nem vágyom szakiskolába, főleg, hogy nem is tudok mit kezdeni eddig magammal, olyanra meg energiát és pénzt sem érdemes áldozni aminek esetleg semmi hasznát nem veszem és esetleg akkor már nem úgy fogok a dolgokhoz állni.
2014. okt. 29. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gimibe menj, ott még tudod húzni a döntést.

Ilyen átlaggal ne menj szakiskolába, oda többnyire a 2-3-as tanulók mennek, ráadásul gimi után is elmehetsz szakmára, ha végképp nincs meg, hogy mit szeretnél.


Úgy gondolom, hogy kicsit később fog még elválni, hogy miket szeretsz. Majd 1-2 év múlva fog jobban körvonalazódni a középiskola alatt, hogy miben vagy jó, jobban belelátsz majd az életbe, ez segít majd dönteni.


Ahogy én nézem, minden tudománynak nem szereted a "társtudományát", vagy éppen kicsit kevésbé meg kimagaslóan, így még nehéz dönteni.

A nyelvvel például mehetnél tolmácsnak, műfordítónak, bár azzal nem tudom, hogy mennyire lehet elhelyezkedni. De szerintem egy angolos gimivel nem lőhetsz mellé, mert a nyelvtudás mindenhez jól jön (:

2014. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. okt. 29. 23:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!