Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan érdekesség, amire...

Van olyan érdekesség, amire máig emlékszel az iskolai tananyagból? Amit nagyon izgalmasnak, vagy elgondolkodtanak találtál?

Figyelt kérdés

Kezdem én.


Magyar: Petőfi felesége, Szendrey Júlia nagy feminista volt, levágatta a haját is rövidre, amit persze Sanyi egyáltalán nem nézett jó szemmel. (elég egy forradalmár a családban)

Kémia: a grafit és a gyémánt rokon anyagok (nem nagy szám, de annak idején elég hihetetlennek tűnt)


2010. jan. 23. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Petőfi utálta a bort.

Arany János nem tudott angolul megszólalni ellenben írni kitűnően tudott.

2010. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

- A lacikonyhát Ulászlóról nevezték el.

- Egyszerre nem "működik" a két orrlyukunk. :)

- A grafit és gyémánt...amit előttem is írtak.

- A bluetooth egy X. századi angol királyról kapta a nevét.

2010. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen/7-ben fizikából éretsségiztem és kihúztam a Wiston-hidas mérést,ami egy pár müszer összekapcsolásával is járt.Természetesen ezt nem gyakoroltam, vagy eszembe sem volt.A végén ugy oldottuk meg,hogy Almássy tanárur elém állt és mivel állandóan volt rajta köpeny és amellett jó bő volt eltakarta a vizsgabizottságtól a tevékenykedésemet közben járt a keze és megcsinálta helyettem.Éldom érte és soha nem felejtem el emlékezem rá!
2011. jan. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen van:) Amikor hetedikben kezdtük a kémiát,nátrium és magnézium uszott a vizen.Meg hogy nem viz alatt kell tárolni:)
2011. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt, volt nem is egy :)

Pl mikor a töri könyvembe ez volt egy lecke utolsó mondata "...több 10ezer ember PUSZTULT el." Nem tudom, az én gondolatomban általában meghalni szoktak az emberek, jó hogy nem döglöttek meg vagy valami hasonló volt odaírva.

Ja és szintén töri, amúgy is imádtam mindig Sissi legendáját, szépségét stb, de mikor Andrássy grófot a töri tanárunk úgy nevezte, hogy "A szép akasztott", azóta bele vagyok zúgva ebbe az Andrássyba. Tudtam, hogy fess fiatalembernek számított akkoriban, de egy ilyen becenevet ki kell érdemelni :)

2012. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!