Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Áttehetnek fizetősre, ha...

Áttehetnek fizetősre, ha azért nincs 30 kreditem, mert elfogytak a tárgyaim?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva megromlott az anyagi helyzetünk, asszem, nem sokára már csak magamra számíthatok. Így sokat agyalok azon, hogy lehetne egyszerre egyetemre is járni, meg dolgozni is.

Szóval a legegyszerűbb az lenne, ha passzívra tenném, de azzal kb. csak kiszúrnék magammal: nem lenne TB-m, a BKK bérletem onnantól 10ezer lenne, és nem vállalhatnék diákmunkát... Márpedig hagytam már ki évet, tudom, hogy érettségi nélkül esélytelen munkát találni, tekintve, hogy a lexarabb állásra is 5000-en ugranak.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mi van, ha ezentúl csak ÉVI 30 krediteket csinálok meg (most vagyok másodéves), tehát ebben a félévben mondjuk 29-et, és a következőben felveszek egy tárgyat, hogy ne tegyenek passzívra.

Azért is gondolkodom ezen, mert év végén lenne nyelvvizsgám, és kevés esélyt látok rá, hogy fel tudok rá készülni. Mivel nyelvszakos vagyok, ha nem sikerül a nyelvvizsga, csúszok egy évet, mert épülnek rá tárgyak. Vagy ha alapból nem veszem fel a nyelvvizsgát a neptunban, mert nincs időm rá készülni, ugyanúgy csúszok egy évet. Úgy felvenni, hogy megbukok rajta már csak azért is lenne merész, mert ugye X nekifutás után kirúgnak (már alapból elsőre se sikerült, szóval csúszóban vagyok). Most lécci ne gyertek azzal, hogy gyökér vagyok, és miért nem hasalok rá, hogy sikerüljön, mert sajnos a munka az elsődleges helyre csúszott, én is szívesen odáznám még, de már nagyon kell a pénz, gyomorideggel kelek-fekszem a hiánya miatt.

Na tehát, a kérdésem: áttesznek-e fizetősre a jövőben (tehát 2016-ban), ha azért nincs meg a 30 kreditem, mert már nincs annyi teljesítendő tárgyam?

Vagy van valami tippetek? Esetleg aki tapasztaltabb trükközés terén...


Mert ugye van ez a szöveg, hogy 12 félévet támogat az állam, de a kreditek miatt 12 féléven át nem nagyon lehet elszerencsétlenkedni egyazon szakon, nem? Persze nem is akarok én 6 évig csinálni egy 3 éves képzést, egyelőre csak elméleti szinten agyalok ilyeneken.


2014. szept. 16. 23:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs, javítok: ÉRETTSÉGIVEL nehéz munkát találni, nem anélkül. Bár anélkül is, persze...
2014. szept. 16. 23:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha passzívra tetednéd magad, legalább erre a félévre nem menne el a támogatás. Egyébként meg kell kérdezni a TO-n, vagy valahol biztos le van, írva, hogy mi a feltétele a bentmaradásnak; általában az utolsó két aktív félév teljesítményét nézik. Ha a legutóbbi jól ment, akkor a második félévben lazíthatsz. Ha jól sejtem, akkor az a feltétel, hogy évente meglegyen a 30 kredit. Akkor nincs semmi félnivalód, csinálhatod így.


Bár érdekes, hogy nyelvi szakot nyelvizsga nélkül kezdtél el...

2014. szept. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Japán-holland-kínai-svéd és egyéb "extrém" nyelvszakot kezdő szinttől kezdesz.
2014. szept. 17. 01:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát első év végén alapvizsga van, második év végén közép, és a végére el kellene jutni a felsőfokra.
2014. szept. 17. 04:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!