Van egyáltalán értelme a mai világban egyetemre menni? Az interneten található válaszok alapján mindegy, ha az ember szakmát tanul és elindul külföldre.
Jövőre jelentkezem egyetemre, de nagyon kiábrándító a helyzet.
Gondolkoztam már történelemtől kezdve anglisztikán át, pszichológián, földrajzon, mindenen de mindegyikről olyan negatív vélemények vannak, hogy nem is merek egyikre sem jelentkezni.
Ahogy olvasgatok a BTK kar, le van nézve, mindenki szerint ilyen diplomával esélytelen elhelyezkedni. Tanári diplomával azt mondják felesleges, mert alig lesz fizetés, sporttudományi szakokon egyenesen röhögnek az emberek, hogy az mi a fene, a természettudományi szakokon (pl földrajz) pedig értelmét nem látják, mert "Magyarországon ezek nem kellenek, feleslegesek". A jogi képzésekhez azt mondják protekció kell, nagy családi háttér.
Egyre több helyen olvasom, hogy évek óta a gazdasági szakok a slágerszakmák ezáltal már annak sem biztos, hogy érdemes menni.
Akkor komolyan ott tartunk, hogy az ember menjen informatikai, mérnöki, vagy pedig orvosi karra? Akkor a többi szakot miért nem szüntetik meg pár évre ha tényleg ennyire feleslegesek és nincs értelme az embernek elkezdeni? Őszintén engem mindig a földrajz és a történelem érdekelt, ilyen beállítottsággal tényleg nagyszerű mérnök lesz például majd belőlem, és nagyon fogom szeretni a munkámat.
Egyik diplomával sem könnyű elhelyezkedni, de nem lehetetlen. Nincs olyan, hogy bármelyik is felesleges lenne(a megszűntetéseit pedig te sem gondoltad át), csak az a probléma, hogy túl sokan tanulják, és nem képes felszívni a frissen végzetteket teljes egészében a munkaerőpiac. Van, akinek sikerül, van akinek nem.
Tanuld azt az egyetemen, ami az álmod, amivel később foglalkozni szeretnél, és majd tanulás közben kezdd el kiépíteni a kapcsolataidat, ne csak akkor, ha már végeztél.
természetesen megéri egyetemre menni, csak a neten sok a fanyalgó.
Van akit eleve már a szülei szakma irányába tereltek, és és kompenzál azzal, hogy látja a diplomásoknak sem jobb, ennek hangot is ad. Csak ne felejtsük el, nem 20éves időtáv után mond véleményt hanem 1-2-3 évvel szakma szerzés után hasonlítja magát egy diplomáshoz.
Van aki kibukott egyetemről, mert a legtöbb szakra tényleg nem nehéz bekerülni, és ezért fanyalog.
Van aki tényleg piacképtelen szakot választott, pl. andragógia, szabad bölcsész,és nem talál munkát lévén nem ért semmihez csak műveltebb mint egy érettségizett.
A többség előbb-utóbb talál munkát, lehet hogy a kezdés nem lesz zökkenőmentes, de 10-20 éves időtávlatban biztos hogy kissé másképpen alakul a karriere annak aki diplomás, mint annak aki megállt egy szakmánál.
Szóval ha tanár akarsz enni és töri-földrajz akkor válaszd azt, előbb utóbb lesz tanári állásod..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!