Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus diplomával...

Mérnökinformatikus diplomával is lehetek a későbbiekben középiskolai tanár?

Figyelt kérdés

Ez hátrány vagy előny?

Kell hozzá valamilyen kiegészítés?



2014. aug. 8. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok most már kormányrendelettel bármikor módosíthatók a döntéshozó akarata szerint. Korábban középiskolában csak az taníthatott (kivéve a gyakorlati oktatókat), akinek pedagógiai végzettsége is volt, tehát tanári szakot végzett (akár kiegészítésképp).
2014. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, de még kell tanulni két évet.

El kell végezni a mérnöktanár MA képzést, informatikai szakiránnyal.

Ezzel szakközépiskolában és szakiskolában lehet tanítani,

ECDL tanfolyamokat tartani, akár felnőtteknek is.


Nekem is ez van.

Számomra megnyugtató a tudat, hogy van egy mérnöki diplomám is, az oktatásban ami most zajlik...

Ha elegem lesz belőle, akkor bármikor léphetek, mert van egy piacképes diplomám.


A mérnöktanári képzéshez nem előny a mérnökinformatikus diploma, hanem követelmény.

2014. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! én igazából rendes középiskolában gondoltam a tanítást, tehát nem mérnöktanár szeretnék lenni, hanem középiskolai matek tanár pl. Én is a piacképes diploma miatt végzem a mérnökinformatikát, illetve hátha találok ebben a szakmában is olyan munkát, ami tetszik, de inkább gyerekeket tanítanék, nem szakközépben. Ha ilyen tanár szeretnék lenni, akkor is kell MA-t végezzek még 2 éven át?
2014. aug. 8. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Előző vagyok. A szakközépiskola rendes középiskola, jobb itt tanítani, mint gimiben. Gimiben olyan szinten vették vissza az óraszámokat, hogy csak 9-10. osztályban van heti egy óra! Ebből nem jön össze az állás. Nem informatikai szakközépben vagyok, hanem idegenforgalmi-vendéglátóipariban. Itt sok osztály emelt informatikát tanul. Kilencedikben heti öt órájuk van, érettségiznek is.
2014. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, így már világos, köszönöm :)

Szerinted, ha nem végzek MA-t, akkor tényleg lehetek úgy is tanár, mint ahogy az első komentelő írta?

Mert igazából annyira nem vonz a programozás, hogy mérnöktanárnak tanuljak... :(

Tudom, ez furcsa így, hogy mérnökinformatikára járok, ekintsünk el ettől, de te mit gondolsz a kérdésemről? :)

Köszönöm!

2014. aug. 8. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az lényegében ugyanaz! Pedagógiai végzettség kell, kiegészítésképp. Csak azt a tárgyat taníthatod ugyanis, amely tanításának szakmódszertanát elsajátítottad. Mehetsz informatikatanári MA-ra is, nem csak mérnöktanárira, de ott is van programozás! Sőt, gimiben kell is tanítani, mert a továbbtanuláshoz sokaknak kell az emelt érettségi, abban pedig van programozás. Nem szakirányú szakközépben viszontr nem kell tanítani, én jelenleg nem tanítok programozást! Étlap-menükártya-étterem honlapja-gazdasági számítások Excelben-raktárkészlet kezelése Acces-ben. Plusz az érettségizőkkel a régi érettségi feladatok.
2014. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!