Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban emelni fogják a...

Valóban emelni fogják a ponthatárokat 2010-ben?

Figyelt kérdés
Mégis kb mennyivel többre lehet számítani?
2010. jan. 11. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudni előre, mert csak utólag derül ki.

Emelkedni biztosan fog, mert az érettségi évről-évre egyre könnyebb. Vagyis egyre jobb eredményeket érnek el az emberek. A másik meg történt egy kis változás a felvehető helyeknél.

Csökkent a bölcsésznél, bár az ott egyáltalán nem számít, mert rengeteg szakra oszlik el.

Jogon 99% hogy növekedni fog, mert brutálisan lecsökkentették a felvehető helyeke. ráadásul már 2009-ben sem volt alacsony a pont.

Gazdaságon növelték, ott azért lehet számjtani egy stagnálásra, vagy egy kis csökkenésre is, de mivel ott is elég sok a szak ezért nem tudni pontosan.

Mérnökön is növelték. pl.

2010. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdek fáradni:) Miért olyan nehéz megérteni, h a ponthatárokat nem "emelik"? Ki emelné? Szted vki kitalja, h akkor most legyen 20 ponttal több, mert nekem úgy tetszik?:)


Tegyük fel, h van egy szak, ahová felvesznek 50 embert. A jelentkezőket elkezdik rangsorolni pontszám alapján. Az 50. ember után meghúzzák a határt, az ő pontszáma lesz a felvételi ponthatár. Ennyi.


Ha mondjuk tavaly egy szakon 150 volt a ponthatár (és mondjuk 20 embert vettek fel), de most jelentkezik 20 olyan ember, akinek 475 pontja van, akkor 475 lesz a ponthatár.


Az egész a jelentkezők pontszámától függ....

Nem lehet megjósolni, h mi lesz.

2010. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ha egy kicsit is tájékozott lennél, tudnád, hogy csökkentik a felvehető emberek számát, ezért a pontok is emelkedni fognak. Szóval nem nehéz kitalálni, mire is gondoltam, ugyanúgy, ahogy az első is tette :)
2010. jan. 12. 15:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha egy kicsit is tájékozott lennél, akkor tudnád, hogy attól, hogy csökkentették a helyeket, azért fog nőni, mert kevesebb ember "fér be". Tehát, tegyük fel, hogy van valahol 100 hely. Jelentkezik 200 ember, az ő pontszámaikat fogják rangsorolni, így mivel 100 hely van, a 200 ember közül azt a 100at veszik fel, akinek a rangsor szerint a legjobb a pontja. A 100. ember pontja a ponthatár, mivel ő az utolsó, aki "befért", és akinek több pontja van, az magától értetődően az utolsó ember előtt van, tehát pl. 45. a rangsorban.

Ha a helyet 50re csökkentették a 100ról, akkor értelemszerűen az 50, legtöbb ponttal rendelkező embert veszik fel. Így az eredeti 100hoz képest, csak a fele fér be, tehát aki pl. 55. az most lecsúszik, holott lehet, hogy tavaly még befért volna. Ezért emelkedik a ponthatár. Az előtted lévő hozzászóló ezt próbálta elmagyarázni, csak kevésbé szájbarágósan, mert nem számított rá, hogy valakinek alaposabban el kell magyarázni a dolgokat, különben nem érti meg.

Bocs, ha arrogáns a hozzászólásom, de utálom, amikor valaki lehurrogja a másikat, miközben nem érti, amiről beszél.

2010. máj. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi, a hozzászólásom a kérdezőnek ment.
2010. máj. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Kérdező: Most én vagyok a hülye, amiért nem tudod megfogalmazni a kérdést? Képzeld tudom, hogy csökkentették bizonyos helyeken a keretszámot. De te nem azt kérdezted, hogy emelkednek-e", hanem hogy "emelik-e". Ebből arra következtettem, hogy halvány lila fingod sincs, hogy hogyan alakulnak ki a ponthatárok. A te pontatlanságod miatt ne én legyek már a hülye légyszi.
2010. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jaj istenem.... eleve már az hülyeség h évről évre könnyebb az érettségi. pont h idén sokkal nehezebb volt mint pl legutobb. még a tv-be is bemondták de mindegy. tehát..nehéz volt az érettségi igy kevesebb az emberek pontja.(mint pl mult évben). ugyanakkor 10%-kal többen jelentkeztek idén vmilyen felsőoktatási intézménybe mint tavaj. pl ahova arra a szakra ahova én akarok menni 1200-an jelentkeztek. meg pl elte jogra 1600-an. vagyis nőtt az egyetem/szak népszerűsége tehát nőnek a pontok is. mindemellett nehézséget okoz h csökkentették egy csomo szakon a felvehető tanulok irányszámát. van ahol nem lesz vagy csak nagyióon kevés pontnövekedés, van ahol (mint a fent emlitettek) k.rvára meg fog nőni és van ahol egy-két ponttal csökkenni fog.
2010. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj istenem, örülünk, hogy te is egy fél éves kérdésre tudsz válaszolni. Januárban aztán qrvára lehetett tudni, hogy idén milyen érettségit kapnak a diákok és hogyan sikerül.

Nem volt sokkal nehezebb, az idei átlag 3,62, a tavalyi 3,65, a 2008-as 3,55. Egy kicsit sikerült rosszabbul.

2010. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!