Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az miért jó hogy napjainkban...

Az miért jó hogy napjainkban kétszintű érettségi van?

Figyelt kérdés
És aki a régebbi rendszerben érettségizett annak hogyan számítják be az érettségijét (közép vagy emelt)?

2014. aug. 3. 04:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A régit középnek számítják be (sajnos).

A régi sokkal rosszabb volt, ott nem volt kétféle pontozás, a közös érettségi-felvételi dolgozatot két példányban írtuk, fele ment a felsőoktatásba javításra, másik fele a középiskolába. És míg fizikából az összes osztálytársunk bizonyítványában négyes van, addig akik közöset írtak, csupa kettest meg hármast kaptak, mert sokkal nehezebb volt, de a pontozás határa pont ugyanolyan volt... most ha ők el akarnának menni továbbtanulni, akkor a fizika négyessel előnyben lennének hozzám képest, aki hármast kaptam, de bármikor megoldok ma is bármit, ők meg kb semmit sem tudnak.

2014. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1-es válaszolóén pont a matek érettségimmel vagyok így, mint te a fizikával. A régi rendszerben 3-asa érettségiztem központi érettségin. Egy pont hiányzott a 4-eshez. Az osztálytársaim sima matek érettségijéhez képest egy jóval nehezebb feladatsorból értem el az eredményt,és mégis most ha valaki akkor a könnyebb érettségit írta az előnyben van velem szembe felvételipontok tekintetében. (már van alapdiplomám így nem számít, de felvételikor dühöngtem én is hogy nem tesznek különbséget, és a jogszabály alkotó a régi rendszerben érettségizetteknek nem ad emelt érettségiért járó többletpontokat, holott írtam emelt érettségit valóságban.

Azért jó, ha ezt jónak lehet nevezni, mert így sok ember leérettségizik, és nő z országban a középfokú végzettséggel rendelkezők aránya. Ha simán a követelményeket egységesen megemelték volna érettségin akkor elég sok ember megbukna.

2014. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó. Sokkal jobb volt a régi rendszer, amikor felvételi volt az egyetemre. A reáltudományokról nem tudok nyilatkozni, de a humán részt ez nagyon megviseli. Ma sok területen a BA-diploma majdnem az a szint, amivel korábban egyáltalán be lehetett kerülni. Én már az új rendszerben végeztem tanárként, és bizony hiába volt így sokkal könnyebb bekerülni, most szívok rendesen. A tanításhoz szükséges tudásnak egy jelentős részét most kell megszereznem, mert az egyetemen egyszerűen nem fért bele az időbe, hiszen egy minimális szintről indultunk.
2014. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De előző, ez nem a kétszintű érettségi hibája, hanem elsősorban annak a hibája, hogy eltörölték az egyetemi felvételit. A kétszintű érettségi ettől függetlenül azért jó, mert könnyebb a középszint, akinek meg fontos, hogy tényleg bekerüljön az egyetemre, az leteszi az emeltet. Egyébként az egyetemek most jól teszi, hogy emelt szintű tudást kérnek a szakokhoz (én az sszeshez azt kérném), de a felvételit is vissza kéne vezetni, mert sokan motiválatlanul kerülnek be egy-egy szakra és csak lézengenek. -.-
2014. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

MAndulavirág, korábban is az volt, hogy aki továbbment, annak egy magasabb szintű érettségi kellett, csak másnak hívták. :)Viszont egyértelműen hátrányba kerültek azok, akik azt írták, főleg a szakközepesek, akinek nem volt lehetőségük faktra járni a válaszotott tárgyból, mert pont ugyanazt tanulták, mint a simát írók, és borítékolva volt a sokkal rosszabb eredmény.

Ma, ha egy szakközepes ír egy hatvanas emeltet, az osztálytársa egy hatvanas közepet, akkor nem egyforma jegy kerül a bizibe.

2014. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Mandulavirág, nincs igazad. A kétszintű érettségivel kívánták kiváltani a felvételit. Az emelt szintű érettségire elvárt tudásanyag meg fasorban sincs az egykori felvételihez képest. Magyar szakon(emlékszem, ott végeztél) szinte a mostani végzős BA-s szinttel kezdtek.
2014. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én eü főiskolára jelentkeztem 95-ben, és főiskolai tankönyvek voltak megadva a felvételihez... sokkal durvább volt, mint most az emelt.

A közép gyengébb, mint az akkori "sima" volt, az emelt pedig nagyon sok tárgyból nem éri el az akkori közös érettségit.

2014. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, 30 év felettieknek könnyű szidni ezt az érettségit, de egy átlagos 18 éves nem biztos, hogy 100%-ra meg írja, attól mert ti olyan hű de okosnak képzelitek magatokat. Nálunk gimibe a középszintű matekot pl a kitűnő tanulók közül is kettesre írták elég sokan, pedig nem egészen egy mezei gimiből jöttünk, igaz nem is a legjobból, de akkor is.
2014. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az, hogy ennyi a kettes, nem azért van, mert az érettségi nehéz, hanem mert sok olyan is érettségizik most, akinek 15 éve esélye nem lett volna nemhogy gimire, de még szakközépre se nagyon. Túlságosan sok gyenge tanuló kerül érettségi közelébe, ami nem biztos, hogy jó. Sőt, ne jó.
2014. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért ahol kitűnő tanuló kettes érettségit ír, erősen megkérdőjelezem a kitűnő bizonyítvány jogosságát, elég alacsony színvonalra is jó jegy járhat.


Van iskola, ahol biológia négyessel 98%-os emeltet írtak, úgy, hogy a biológiatanár egy dolgozatát se bírta a lány ötösre megírni, nem hogy év végén ötös lett volna. Na, itt legalább tudják, hogy dolgozna érte. De ahol a kitűnő így leszerepel az érettségin...

2014. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!