Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tárgyakat kell/lehet...

Milyen tárgyakat kell/lehet tanulni a jogon?

Figyelt kérdés

Olyanok segítségére lenne szükségem, akik jogot tanulnak/tanultak. Kérlek, soroljátok fel, hogy milyen tárgyakat tanultok, milyen tárgyakat kell tanulni egy leendő jogásznak az egyetemen. Minden érdekel.

Köszönöm, sokat segítenétek!


2010. jan. 10. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk felmész egy egyetem honlapjára és megnézed a tantárgyakat?

Amúgy én baromira nem ajánlom, már megbántam hogy idejöttem.

Rengeteg az anyag, unalmas, és még az elhelyezkedés is rossz...

2010. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemes állam- és jogtörténet

Filozófia

Jogi alaptan

Közgazdaságtan

Latin nyelv

Magyar alkotmánytörténet

Római jog

Alkotmányjog

Jogi dogmatika

Magyar jogtörténet

Ágazati közgazdaságtan

Büntetőjog

Jogszociológia

Kriminológia

Közigazgatás tudományi alapok

Polgári jog

Politológia


Ez persze nem minden, csak ízelítő...

2010. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyházi egyetemre mész, akkor van pluszba még egyházi tárgyak is.

Pl. katolikus hit alapjai, Keresztény etika Szent Ágoston műveiben, stb. stb. Ezekből még vizsgázni is kell.

2010. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első: ne nézz hülyének, én tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem pedig egy egyetem honlapján kiírt dolgokra. Tényleg unalmas?:S


Köszönöm mindhárom választ!

2010. jan. 11. 00:00
 5/9 A kérdező kommentje:

Mert én hallottam olyat is, hogy van olyan, hogy a történelemben összefüggéseket keresnek, a törvények között is stb, és ez izgalmas és érdekes. Szóval hogy nem olyan száraz. Vagy mégis?:S

(Minden tapasztalat jól jönne.)

2010. jan. 11. 00:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan száraz? :D:D

A 2. hozzászóló egész szépen leírta a tárgyakat. Amúgy van még rengeteg, és mivel joghoz kapcsolódnak ezért baromi sokat kell tanulni. Magold be a jogszabályokat a fogalmakat, erről szól a jog. Száraz és unalmas. Ott a PTK kb. 1200 oldal. Ha téged csak egy jogi ág érdekel pl. a büntető akkor is meg kell tanulnod az összeset .Gazdasági jog pl...

2010. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hmmm... Igazából történelem és jog nem tudok dönteni (mondjuk még júliusban kell csak). A törit mindenki leszólja, hogy nem lesz belőlem semmi és nem tudok majd elhelyezkedni. A jog is érdekel végül is, csak ettől félek, hogy unalmas lenne:S

Megkérdezhetem, Utolsó, hogy te hová jársz, melyik suliba?

2010. jan. 11. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a történelembe látok kreativitást, meg szerintem 625x érdekesebb mint a jog. Az elhelyezkedési lehetőségek is jobbak.

Eleve nézd meg a mesterképzéseket. Történelem alapszak után rengeteg mesterképzésre mehetsz, és nem is akármilyenekre. Azt nem tudom minek hangoztatják, hogy történelemmel csak tanár lehetsz. Igen az IS lehetez...

2010. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tényleg? Szerinted még mit lehet vele kezdeni? Mármint tudom, hogy van muzeológia meg levéltár, de azokon kívül, pl. ha valaki sima történész (de mesterképzéses), ő mit dolgozik vagy hol talál munkát?

Köszi a segítséget amúgy:)

2010. jan. 12. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!