Felvettek idén egyetemre államilag finanszírozottra. örültem neki az elején de kezdek elbizonytalanodni! Mit tegyek?
Úgy érzem hogy ahova felvettek azt nem csinálnám túl nagy lelkesedéssel. Az nem én vagyok. Valahogy bejelöltem egy csomó szakot amire mennék és az volt a célom hogy tutira bekerüljek egyetemre. Na most derült ki hogy mindegyikre felvettek és első helyen pont olyan volt beírva nekem amihez nem füllik a fogam. Minden képen akarok diplomát mert anélkül max utcaseprő lehetnék vagy kemény kétkezi fizikai munkás. De ahova felvettek nem annyira én vagyok szerintem abban nem fogom megtalálni önmagamat. Most mit tegyek?
Amúgy is eléggé hullámzóan érzek ezzel kapcsolatosan mert amikor megtudtam hogy bejutottam ingyenes képzésre akkor örömárban úsztam és nagyon jó kedvem volt. Most meg kezdem azt gondolni hogy nem lesz jó a szakom és hogy 3,5 évig jó esetben olyat kell tanulnom amit nem élveznék maximálisan
Jó én elfogadoma kritikát. De nem tűröm hogy látatlanban meg úgy h. nem is ismertek pálcát törjetek felettem. Nagyon sokat küzdöttem már az életben. Sok kudarc ért nagyon. Majd ha ti olyan mélyről jöttök mint én akkor beszélhettek. Egyébként meg csak megsúgom hogy lehet kritizálni a helyesírásomat csak megmondom hogy diszgráfiás vagyok és mellette még figyelemhiányom is van. Úgy vettek fel egyetemre nagyon sok pontszámú szakra hogy csináltam emelt érettségit biológiából és mellette középszinten kémiából. Plussz még fogyatékossági támogatásért (ADD-figyelemzavar és diszgráfia) kaptam 50 plussz pontot. De nyugodtan lecseszhettek nem érdekel. már megszoktam. ja és a szakomat nem írom le mert nem akarom hogy csoporttársaim véletlenül rá találjanak írásomra itt gyakorikerdeseken.
Ötödik válaszolónak köszönöm hogy megvédett meg még sokaknak. Akik meg nem támogatnak szerintem irigyek és még diplomájuk sincs.
Bocs, hogy kritizáltam a helyesírásod. -.-
"Majd ha ti olyan mélyről jöttök mint én akkor beszélhettek."
Honnan tudod, hogy nem jövünk olyan mélyről? Nem írom le inkább, miken mentem keresztül, hogy eljussak idáig...
Egyébként persze, nincs diplomám, de egy hajsználnyira állok tőle. Mivel OTDK-n kitűnő eredménnyel szerepelt a dolgozatom, ezért a védésen automatikusan ötöst kapok, ez nem is kétséges. Csak pár órám van addig vissza, amit teljesítenem kell, de mivel eddig jól teljesítettem a legnehezebb órákat és csak néhány könnyed szeminárimocska van vissza, nem kételkedem abban, hogy ez nem sikerülne. Idén elnyertem a Köztársasági Ösztöndíjat is és nem a semmire...
Amit ezzel akarok mondani, hogy ez tipikusan a "más szemében a szálkát, magáéban a gerendát sem" esete. Azt írod, hogy biztos azért kritizálunk, mert "nincs diplománk, meg hülyék vagyunk" és ismeretlenül elítélünk téged, de te ugyanezt csinálod... -.-
10-es: nem vagy csodabogár: a 33 fős osztályomból annak idején mind tudtuk, hogy merre megyünk tovább, mert úgy választottunk faktot és úgy emelteztünk. Olyat ismerek, akit nem vettek fel, de olyat nem, aki otthagyta a szakot, amit elkezdett.
És ilyen "céltudatlan" hozzáállással nem mégy semmire. Senki sem díjazza az ilyet. És ez nem kritika, ez tény. Ráadásul nem is 18 éves vagy már, hanem 21 éves, szakmával rendelkező FELNŐTT... -.-
"Plussz még fogyatékossági támogatásért (ADD-figyelemzavar és diszgráfia) kaptam 50 plussz pontot."
Azért ezzel nem sokra mész az egyetemen.
Engem is magas pontszámú szakra vettek fel úgy, hogy nem éltem a hátrányos helyzetért járó többletpontokkal.
Nem előző, ebben a kérdező védelmére kell, hogy keljek: a diszgárfiásoknak sok mindennel gondjuk van. Míg egy egészséges ember érzi, hogy a "minden képen" helytelen, addig egy diszgráfiás nem érzi, épp ezért nem is fog utánajárni, hogy kell írni. A hangsúlyt sem érzi és valóban nehezebb neki megérteni pl. a reál tárgyakat, továbbá a szövegértés sem működik nála. Szóval ez kemény.
Nekem a kérdező hozzáállása nem tetszik. Eleve nem büszkélkednék azzal, hogy hátrányos helyzetért járót többletpontot kaptam, mert a hátrányos helyzetet nem lehet kamatoztatni egy egyetemi zéhánál, max. a szociális ösztöndíjnál. (Pl. én megkaptam a max. többletpontot a 2 nyelvvizsgámmal és az emelt szintűmmel együtt -- még a 480 pontos rendszerben. Lehetett volna, hogy nem gyötröm magam a nyelvvizsgákkal, mert hátrányos helyzetért is megkaptam volna a többletpontot, de az egyetemen a diplomához úgyis kell a nyelvvizsga.)
A másik, hogy a kérdező azt írja, azért kritizáljuk, mert irígyek vagyunk és biztos nincs diplománk. Közel sem ezért. Én nem vagyok irígy senkire, megvannak a magam sikerei, ahogy fentebb már kifejtettem. Eddig többet értem el, mint a kérdező.
A harmadik, hogy a kérdező olyan állást akar, amivel ALIG KELL DOLGOZNIA. Kérdező, ha találsz ilyen állást, szólsz? Mert még egy újságíró is keményen dolgozik, ha nem is úgy tűnik, de még egy utcalány is többet... Bocsi.
Jó akkor nem tudom már mi van. De a kérdésre válaszoljtaok pls! Tehát hogy mit lehet tenni akkor ha valaki nem szívesen csinálná meg a szakját hanem úgymond nem kedveli. Én mindenképpen elmegyek Szeptembertől EGYETEMRE szóval ez nem lehet kétséges. Viszont ott milyen a követelmény? Nehezek a félévi vizsgák? Hogy megy ott az élet? Vannak bulik meg jó csajok?
Ha ezekre válaszoltok még azt nagyon megköszönöm :)
"Viszont ott milyen a követelmény? Nehezek a félévi vizsgák? Hogy megy ott az élet? Vannak bulik meg jó csajok?"
Ha megírod itt vagy privátban az egyetemed és a szakod, akkor lehet egy-két dologra részletesebben is tudok válaszolni.
Ha kíváncsi vagy a követelményekre, írd be az egyetemed és a szakod nevét és azt, hogy "tanterv" a gugliba és nézegesd. Megtudhatod azt is, hogy milyen órákra számíthatsz.
"Nehezek a félévi vizsgák?"
Ha nem tanulsz, akkor nehezek még a legkönnyebb szakon is. Nekem az a titkom, hogy évközben folyamatosan nézegetem a jegyzeteimet és nem utolsó pillanatban állok neki elolvasni a kötelezőket. Kb. mint a középsuliban: óráról órára készülök. Ha tényleg diszgráfiás és figyelemzavaros vagy, akkor neked különösen fontos, hogy körültekintően jegyzetelj, olvass és tanulj, ne pedig a vizsga előtti utolsó éjszakán állj neki a tanulásnak, mert akkor halmozottan nehezebb koncentrálni.
Az egyetemi élet cool. Felnőtt vagy, de mégsem vagy felnőtt. Te osztod be az idődet, te állítod össze az órarended. Épp ezért állati fontos, hogy felelősségel állj hozzá a dolgokhoz, különben könnyen szétcsúszhatsz. Ha koliba mész, akkor ott is nagy a tárasági élet, amiből akkor sem kell kimaradnod, ha albérletbe mész.
Nálunk minden héten van valami buli az egyetemi klubban is, meg nagy a kulturális élet: táncházak, könyvbemutatók etc.
Jó csajok terén nem tudok nyilatkozni... Nem vagyok pasi... -.- De gyanítom, vannak jó csajok, talán még csajozni is könnyebb, de ha nem vagy jóképű, akkor nincs nagyobb esélyed, csak azért, mert egyetemről van szó... :-P
"de kezdek elbizonytalanodni"
Próbáld ki a szakot, hátha mégis megtetszik. Egy év után még mindig felvételizhetsz egy másik szakra. Látatlanban ne ítélj, ha már ezt kifogásoltad bennünk, te se tedd!
Üdv, Kérdező!
Kezdem az elején: az a helyzet, hogy ilyenkor, felvételi időszak táján elárasztják a gyk.-t a "nem is oda akarok menni" meg a "hogyan felvételizzek át más szakra" jellegű kérdések, amik sok egyetemistánál (tehát nem a sikeres felvételi miatt irigykedő embernél) kiveri már a biztosítékot egy idő után, mert valóban nem akarjuk elhinni, hogy egyeseknek 18 éves korában lövése se legyen arról, mit akar csinálni, vagy ne tudja eldönteni, hogy két szak közül melyik a jobb neki. Ez nem a személyednek szól, általános folog, és a 2. válaszoló kirohanásával én sem értek egyet. De a te válaszod stílusával sem, és itt most nem a diszgréfiádból eredő helyesírási hibákra gondolok.
Aztán folytattad azzal, hogy 21 vagy (ugyebár már nem 18) hogy a szüleid dúsgazdagok, akik kifizetnék a képzésed, meg hogy úgy akarsz jól élni, hogy alig dolgozol. Ezek sem éppen olyan önvallomások, amik szimpátiát keltenek. Végezetül dicsekszel a magas pontszámú szakra bejutásoddal úgy, hogy a 100 pluszpontból 50-et a diszgráfiád és fuigyelemzavarod miatt kaptál, amire meg sok ember rá is vágja, hogy így is sok a diplomás, akkor ilyeneket minek felvenni egyetemre, nemhogy még plusz pontot adni nekik? Ezzel egyébként nem értek egyet, mert úgy gondolom, diszgráfiás, diszkalkuliás emberek is megállhatják a helyüket egy más irányultságú szakon, szóval mindenkinek jár egy esély, hogy bizonyíthasson.
Ha a szüleidnek van pénze finanszírozni téged, akkor nyugodtan vágj bele a szakba, az a legjobb tapasztalatszerzés róla, aztán ha nem tetszik, ott lehet hagyni.
Kérdezted, mi várható az egyetemen? Lényegesen nagyobb önállóság, mint a gimiben, ahol mindent a szádbarágtak, önállóan kell ügyeket intézned, emellett rádbízzák azt is, tanusz-e szorgalmi időszakban, bejársz-e előadásokra. Az évközi zh-knak, amik jóval ritkábbak, mint a kézéiskolai számonkérések, sokszor nincs akkora tétje, hiszen a vizsgaidőszakban kell jól szerepelni. Így sokan elcsúsznak azon, hogy nem tudnak felelősen élni ezzel az újsütetű szabadsággal, és emiatt bukdácsolnak. A tananyag meg sokkal nagyobb, mint gimiben.
Ezekre készülj, figyelj és akkora baj csak nem lesz.
Üdv, egy orvosis
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!