Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor elöször repültünk...

Mikor elöször repültünk nyaralni akkor eldöntöttem, hogy pilóta szeretnék lenni. Hogyan tudnám növelni az esélyét annak, hogy késöbb elvégezzem az iskolát?

Figyelt kérdés

Van valamilyen internetes oldal ahol mindez levan írva, vagy ahol digitálisan vannak a könyvek? Az sem lenne hátrány hogyha az angol szavak jelentése is meglenne.

A válaszokat elöre is köszönöm!


2014. jún. 28. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy civil pilóta lehess (most lényegtelen h utasszállitó vagy más) Rengeteg pénzre van szükség.

Nagyon de nagyon sokba kerül egy pilótaképzés.

Igazából csak jelentkezel, megnézik alkalmas vagy-e egészségügyileg, majd ha kitudod perkálni a pénzt, elvégezheted a képzést.

2014. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel a kérdéssel én is sokat foglalkoztam, mire találtam egy fórumot ahol azt írták, hogy a képzés árát a fizetésedböl vonják le részletekben, ha viszont nem kap az illetö állást akkor lesz csak igazán szarban mert ott marad eladósodva. :/
2014. jún. 28. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
bezony. Nem egy életbiztositás.
2014. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van:


1. Sok pénzt belefektetsz, és befizeted egy suliba, ott megtanulsz mindent. Elvisznek a 0-tól a típusjogosításig, repülsz kb. 150-200 órát, és ha olyan a suli, elküldenek a legnagyobb légitársaságokhoz felvételizni. Ez 70-100 ezer €. Nyugat-Európában fel lehet rá venni hitelt. (Vagy apránként megcsinálsz mindent, amikor éppen van egy kis pénzed, repülsz belőle, és jelentkezel 1-2 fapadosnál. Általában ott várnak kezdőket.)


2. A légitársaságoknak vannak ún. kadét programjaik, amikor felvesznek, kiképeznek, és a kiképzés árát levonják a fizetésből. Ez szépen hangzik, csakhogy általában a "helyieket" keresik, tehát az Air France franciát, az Easyjet angolt, az Emirates arabot.


Ezek a lehetőségek vannak. De ha megtaláltad a fórumokat, szerintem végig is tudod olvasni őket, és kérdezni is tudsz, nem?

2014. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!