Emelt szintű szóbeli földrajz érettségi mennyire nehéz?
Szotyi, kettő boríték tartalmát ismerem:
A hideg éghajlati övezet és India gazdasága.
A vulkánosság és a régiók eltérő gazdasági fejlettsége.
Én az előbbit húztam, ehhez volt két statisztika India, az USA, Japán, Kína, Nagy-Britannia és Németország GDP növekedésének üteméről 1995 és 2005 (vagy 2002, már emlékszem pontosan) között, és egy másik, ahol a mezőgazdaság, ipar, szolgáltatás és idegenformalom (ha jól emlékszem) bevétele, az ország ebből származó haszna volt megadva. Ezeket kellett összehasonlítani, és India társadalmi-gazdasági szerkezetéről írni (kasztrendszer, népszaporulat, eltérő anyagi helyzet a lakosságban, export-import, nyersanyagok meg hasonlók). A hideg éghajlati övet meg jellemezni kellett, és példát mondani rá, hogy milyen emberi tevékenység van ezen az éghajlaton (nekem erről csak a kutatóállomás jutott eszembe). Ez volt a 6. tétel.
De nem egy mondat lesz a tétel, 3-4 rövid kérdésből fog állni az A és a B is.
Remélem, segítettem valamit. A vulkánosról nem tudok mit mondani, mert csak annyit láttam, hogy az utánam következő azt húzta, azt hiszem az volt az 5. tétel. Nem tudom, hogy sorban vannak-e, de a 6., amit húztam, az a közepe felé volt és én voltam az első a sorban, a vulkános pedig jobbról eggyel előtte volt kirakva.
vagy Kína gazdaságát húzom és ehhez mondjuk a lemeztektonikát.
De a Távol-Keleti országok, főleg Japán, Kína és a kis tigrisek, ezek biztosan benne lesznek még, meg Dél-Amerika és Észak-Amerika gazdasága, Magyarország természetföldrajza. Ezek minden évben benne vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!