amíg van diákod igen,de ha már dolgozhatsz teljes állásban akkor miért nem akarsz ott? nagyobb a fizetés is...:)
2014. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Ez egy húzós kérdés, mert nem diákigazolvány kell hozzá, hanem iskolalátogatási, azt meg elvileg nem adhatnak a végzősöknek, szóval jogilag nem. Hülye helyzet. De a gyakorlatban sok helyen behunyják a szemüket, és mégis kiadják az iskolalátogatásit vagy felvesznek anélkül. Próbálkozz az iskolatitkárnál.
2014. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Miután végeztél, a diákod októberig érvényes marad, hacsak nem mész továbbtanulni, mert akkor újat kapsz. Vagyis mehetsz nyáron diákmunkára, ha akarsz, független attól, hogy folytatod-e a tanulmányaidat.
2014. máj. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Az iskola titkárságon pedig ki kell, hogy adják az iskola látogatásit, ha elmondod, hogy nyáron szeretnél menni dolgozni diákként. Amíg el nem kezdődik a következő tanév, még diáknak számítasz.
2014. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ez pont nincs így, tessék elolvasni a jogszabályokat. Az érettségi vizsgaidőszak utolsó napján megszűnik a tanulói jogviszony.
2014. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megtaláltam a választ:
A hallgatói jogviszony diákigazolvánnyal igazolható
A 2013-ban 30 éves fennállását ünneplő iskolaszövetkezeti szektor két érdekképviseletei szervezete felvállalta, hogy felhívja a kormányzat figyelmét a korábbi jogszabály hiányosságaira, egyes hallgatói csoportok hátrányos megkülönböztetésére. Közel egy év alatt sikerült elérni, hogy a 2013-ad tanév úgy indulhatott el, hogy szabályozták a végzős diákok jogait is.
A leglényegesebb változás, hogy a hallgatói jogviszony diákigazolvánnyal igazolható, és a végzősök esetében a diákigazolvány érvényességéig tart.
Nagyon jó, hogy ezt megtaláltad. A baj az, hogy a hallgatói jogviszony az egyetemistákra vonatkozik, a középiskolásoknak tanulói jogviszonyuk van.
Én azt hiszem, hogy a cikk szerzője ezt nem tudja, mert hol külön beszél a két csoportról, hol csak a hallgatókról. És mivel a kormányrendelet számát sem írta oda, most nem derül ki, hogy a középiskolásokra is érvényes-e ez a dolog, de én bízom benne, hogy igen, és csak a cikk rossz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!