Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1-es lesz a metk érettségim....

1-es lesz a metk érettségim. Hogy működik a szóbeli, milyen tételeket kell tudni?

Figyelt kérdés

Leég a pofámról a bőr, elképesztően elrontottam a matek érettségim, sajnos annyira kevés pontot fogok elérni, hogy esélytelen, hogy meglegyen a 2-es. Nagyon kellemetlen, mert 4-es, 5-ös tanuló vagyok (leszámítva a matekot, ami mindig 3-as volt)

A magyar érettségim nagyon jó lett szerencsére, de a töri sem sikeült úgy, ahogy szerettem volna.

Sajnos csak 3-as vagy legjobb esetben 4-es lett az írásbelim. Nagyon igyekezni fogok felhozni 5-ösre a szóbelivel....

Na de a lényeg, a matekot brutálisan elcsesztem.

Tudna segíteni valaki, akinek akár már tapasztalata is van ilyennel ne adj' Isten? Milyen tételeket kell tudni? Milyen szinten? Ez akkor van, mint a többi szóbeli?



2014. máj. 8. 15:54
 1/4 A kérdező kommentje:
*matek érettségit akartam írni, bocsánat! :) Magyarból is egyest érdemelnék.
2014. máj. 8. 15:57
 2/4 anonim ***** válasza:

A 40/2002-es OM Rendeletben kell megnézni a követelményeket. Ide másolom a szóbeli vizsga leírását. De a tanárodtól érdeklődj, ő tudja a leghasználhatóbb tanácsokat adni. A többi szóbeliddel együtt vizsgázol.


A középszintű szóbeli vizsga tételsorának összeállításáról a vizsgabizottságot működtető intézmény gondoskodik, amennyiben a vizsgázó csoportban van szóbeli vizsgázó.

A szóbeli tételek nem hozhatók nyilvánosságra.

A szóbeli vizsgára kétszer annyi tételt kell készíteni, mint amennyien a szóbeli vizsgázók vannak, de a tételek száma 10-nél nem lehet kevesebb.

Vizsgázónként megengedett segédeszközök: függvénytáblázat (egyidejűleg akár többféle is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körző, vonalzó, szögmérő, melyekről a vizsgázó gondoskodik. Ezeket az eszközöket a vizsgázók a vizsga során egymás között nem cserélhetik.

A szóbeli tételek tartalmi jellemzői

A tétel tartalmazzon három egyszerű, az elméleti anyag elsajátítását számon kérő kérdést (definíció, illetve tétel kimondását, vagy ezek közvetlen alkalmazását megkívánó egyszerű feladatot), valamint 3 feladatot.

A tételt a vizsgázónak önállóan kell kifejtenie. Közbekérdezni csak akkor lehet, ha teljesen helytelen úton indult el vagy nyilvánvaló, hogy elakadt. (Ez esetben segítő kérdést lehet feltenni, amennyiben az még a felelési időbe belefér.)

A tétel egyes elemeit más-más témakörből kell kiválasztani.

A szóbeli vizsgarész értékelése

Az értékelés szempontjai:

1. Az elméleti kérdések összesen 15 pont

2. A három feladat összesen 30 pont

3. Önálló teljesítményre való képesség, a feladatok logikus előadása, illetve a matematikai kommunikációs képesség 5 pont

Azt, hogy a harmadik szempont szerinti 5 pontból mennyit kap a vizsgázó, annak a mérlegelésével kell eldönteni, hogy a vizsgázó milyen mértékben tudott önállóan megbirkózni a kérdésekkel, illetve a feladatokkal; ha segítő kérdésekre volt szüksége, azokat megértette-e és a feleletében fel tudta-e használni.

A szóbeli vizsgát is tett vizsgázó végső értékelése az írásbeli és a szóbeli vizsga együttes pontszáma alapján történik.

2014. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 nagyon szépen leírta :-), mindenképp konzultálj a tanároddal.

Az utolsó mondat azt jelenti, hogy 50 pont a szóbeli, és összesen a szóbelire meg az írásbelire együtt 25%-ot, azaz 38 pontot kell szerezned.

2014. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. máj. 8. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!