Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Maradjak diák vagy ne? Volt...

Maradjak diák vagy ne? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Végzős hallgató vagyok, decemberben fogok államvizsgázni, mert sajnos úgy alakult hogy csúszok egy félévet. A TO-n úgy tájékoztattak, hogy ha igénylem a diákom, azaz kapok matricát, lesz kedvezményem, stb, akkor 30 ezer forintot be kell fizetni. Ha nem tartok rá igényt, akkor ingyenes az államvizsga.


Na most, én amíg nem megyek államvizsgázni, szeretnék dolgozni menni. Csak nem tudom hogy diákmunkát csináljak, vagy pályakezdőként normális munkát? Környezetgazdálkodási agrármérnőknek tanulok, a féléves gyakorlatomat talaj- és növényvédelmi hivatalban töltöttem, ott laboroztam, adminisztrációs feladatokat végeztem meg ilyenek, szóval ezeken a területeken otthonosan mozgok.


2014. ápr. 22. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha nem igényelnél diákot. Igaz, hogy akkor nem kapnál kedvezményt. Sokat utazol az egyetemhez vagy valami másban sokat jelent ez a kedvezmény?

Szerintem azért lenne jobb, ha nem igényelnéd, mert akkor ingyenes az államvizsga és tudnál normális állást vállalni.

Azért egy normális állással többet tudnál keresni, mint diákmunkával, meg be lennél jelentve, gyűlne a munkaviszonyod.

Ez csak saját vélemény, remélem tudtam segíteni!

2014. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát sajna elég sokat utazok, vonatoznom kell ha az egyetemre akarok menni +busz bérlet.


Ismerősöm mondta, hogy ha elmegyek a munkanélkülire, ott segítenek munkát találni. Viszont egy másik ismerősöm azt mondta inkább maradjak diák, mert mivel az érettségi még a legmagasabb iskolai képzettségem, max gyárba mehetnék, futószalag mellé, sz_ré-h_gyé, ami tán el is menne gyorsan hogy nincs diák kedvezményem... Szóval tényleg nem tudom :S

2014. ápr. 23. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!