Forrásmegjelölés?
Figyelt kérdés
Ha irodalomkutatásnál egy forrásból elolvasok több oldalt, majd abból az általam lényegesnek ítélt részekből egy fél oldalt írok, akkor azt hogyan kell jelölni? Nem 1:1-ben másoltam ki.2014. ápr. 14. 01:26
1/5 anonim válasza:
Mindenképpen meg kell jelölni az a fejezetet (fejezeteket) ahonnan a merítés történt. Ki lehet szó szerint másolni a változatlanul hagyott mondatokat, de idézőjelbe kell tenni, jelezve, hogy az idézett szerző eredeti megfogalmazásai. Ha a gondolatok saját megfogalmazásodban (átfogalmazásodban) kerülnek leírásra, akkor nem kell idézőjel.
2/5 A kérdező kommentje:
De hogyan jelöljem? Végén az irodalomjegyzékbe leírom?
2014. ápr. 14. 08:51
4/5 anonim válasza:
Ha elég nagy az egyezés, vagy nem egy olyan gondolat, ami triviális (pl. Németország elvesztette a második világháborút), akkor elég a végén az irodalomjegyzékben. Viszont, ha pontosabb számadatok, kevésbé általános gondolat megfogalmazása van benne, akkor lábjegyzet és hivatkozás oldalszámmal az adott műre.
5/5 anonim válasza:
Hülye vagyok. Az előző voltam. Szóval pontosan így:
Ha NEM NAGY az egyezés, vagy EGY TRIVIÁLIS GONDOLATOT FOGALMAZOL MEG (pl. Németország elvesztette a második világháborút), akkor elég a végén az irodalomjegyzékben. Viszont, ha pontosabb számadatok, kevésbé általános gondolat megfogalmazása van benne, akkor lábjegyzet és hivatkozás oldalszámmal az adott műre.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!