Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy az emelt...

Bratilla kérdése:

Miért mondják, hogy az emelt magyar érettségire nem lehet maximálisan felkészülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Erősen gondolkodom azon, hogy emelt szinten érettségizek magyarból, de nagyon sok rosszat hallottam és olvastam róla. Nektek van valami rálátásotok a dologra?

Sokan írták, hogy nem lehet eléggé felkészülni rá. De ha mondjuk átolvasom az összes iskolai tankönyvet, és a fontosabb írókról, költőkről netes anyagokat is nézek, akkor van esélyem arra, hogy 90% felett sikerüljön? (A magyartanáromnak szeretnék mindenáron bizonyítani, hogy majd nagyot nézzen, ha megtudja az eredményt - és lehetőleg jó értelemben :D) Ja, és persze megcsinálnám az előző évi feladatsorokat is, meg az OKTV feladatsorokat is, bár azok lehet, hogy nem sokat segítenek, nem tudom.


Ti mikor kezdtétek el a készülést, és hogyan? Van valami, amit ajánlanátok?


Nagyon szépen köszönöm előre is, ha segít valaki! Minden tanácsnak örülök. :)


2014. ápr. 6. 16:52
 1/1 Kacsa Tibor ***** válasza:
78%
Nekem volt osztálytársam emeltezett magyarból, ha jól emlékszem egész jól sikerült neki. Sokat készült rá, mindent alaposan megtanult, amit órán a tanár elmondott, és említett. Tudtommal a magyar emelt azért olyan nehéz, mert az átlagnál nagyobb műveltségi szinten kell lenni. Mármint úgy értem, hogy aki nem igen olvas, annak esélytelen. Olvass minél több művet és nagyobb lesz az esélyed. Sajna arra már nem tudok mondani semmit, hogy kiktől mit kellene :/
2014. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!