Most őszintén. Miért fikázza mindenki például a jogász, pszichológia, anglisztika, kommunikáció és médiatudomány szakokat? Miért büfézik le?
Pedig szerintem ezek teljesen jó szakok, én például jogász, illetve pszichológia szakra adom be, de 5ből 4 válaszban a felsorolt szakokat lenézik, leegyszerűsítik, és fikázzák. Mindenki az infó és gazdasági szakokat isteníti, de nem jut el senkinek a tudatáig, hogy ez a két kar nem tud több tízezer embert felszívni, illetve vannak akik nem is jók matekból.
A másik kérdésem, mindenki mondja a gazdasági szakokat, mehetnék oda is, mert a legtöbbre meglenne a pontom, de utálom a matekot, illetve ezt is már sok helyen olvasom, hogy annyian vannak mint az oroszok, és a legtöbb ha csak nem protekciós nem fog kapni munkát. Akkor mi értelme van? Egyáltalán lassan van értelme egyetemre elmenni?
Igen, és itt jön vagy a demagóg duma, hogy "nemzetközi tanulmányokkal nem lehet elhelyezkedni, semmit nem ér" vagy pedig tényleg ez az igazság és akkor meg felesleges oda jelentkeznem.
Azt sem értem, hogy a felvis könyvben, akkor miért nem írják oda, sok szakhoz, hogy "igen hülyegyerek, túltelített a szakma, ne menj oda, mert éhen halsz" - vagy valami.
Azért mondják, hogy büfészak, mert egy láblógatás az egész, és cserébe semmire nem is jó. Tipikusan olyan szakok, amikben ha valaki állati jó, és dedikált, akkor ki tud emelkedni, de mivel ide nem azért jönnek az emberek, hogy a kisujjukat is mozdítani kelljen, ezért a többség nem jut el idáig.
Hidd el, nincs az a gazdaság, ami ne tudna felszívni még több infóst és mérnököt. Tulajdonképpen egy mérnök szinte minden pozícióra jobb, mint egy non-mérnök, mert tud számolni, analitikusan gondolkodni és racionálisan látni a világot. Nem meglepően a legtöbb CEO és non-profit vezető akit ismerek mérnök alapvégzettséggel rendelkezik.
Szerintem aki kimondja, hogy "nem szeretem a matekot" az nagyjából abban a pillanatban felezi a várható jövedelmét. Erről érdemes lenne egy kutatást csinálni :)
Azt kell tanuld, amit szeretsz. És sajnos semmi nem garantálja, hogy ilyen vagy olyan diplomával kapsz majd munkát. De ha olyat tanulsz, amit szeretsz, és örömmel csinálod, kiemelkedhetsz, és ha jó vagy benne, akkor lesz munka is, elismertség is.
Én nemzetközi kapcsolatokat végeztem, most a BGF-en mesterizek, és azt mindíg tudtam, hogy nem akarok hosszú távon alkalmazott lenni, saját céget akarok. Hogy miért volt mégis jó?
Mert nyelvet tanultam, mert bármilyen beszélgetésbe be tudok kapcsolódni, mert ha valamilyen infot hallok, akkor megtanultam azt elemezni, értékelni. Ha egy törvény szövegét kell értelmeznem,meg tudom tenni, ha gazdasági ügyekről van szó akkor sem vagyok soha elveszve. Átláttam azt, hogy hogyan működik a világ. Olyan emberekkel kerültem kapcsolatba, és beszélgettem velük, akiket nem hiszem, hogy megimertem volna valaha is. 21 évesen interjút készítettem a Lengyel nagykövettel, az EU parlamentbe beszélgettem az emberekkel. Megtanultam kapcsolatokat kialakítani, és azokat ápolni, és minden szakmában a kapcsolati tőke, a legnagyobb tőke.
Senkit nem akarok arra bíztatni, hogy erre a szakra menjen. Ez saját vélemény, tapasztalat, én nem bántam meg egy percig sem, mert olyat tanultam amit szerettem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!