Fizika vagy programozó szakhoz kell több matek?
Tudom, hogy csak az tud rá válaszolni pontosan aki mind két szakra járt, de mégis melyik szakon mennek bele jobban a matekba?(elég csak közelítőleg tippelni)
Illetve melyik szakhoz kell több matek tehetség és melyikhez kell inkább szorgalom a kettő közül?
Csak kíváncsiság :)
Hülyeség, amit a második írt ennél, azért jelentőseb több matematika van sok szakon.
Most ránéztem egy fizika bsc mintatantervére (én mérnökinformatikus vagyok) és szerintem kb. ugyanannyi tárgyunk van, mint matematikai alapozó, de eléggé máshogy van összerakva szóval nehéz összehasonlítani. Arra meg abszolút nem látok rá, hogy későbbi tárgyak mennyire matek alapúak (nálunk pl.: kódolás technika, algoritmus elmélet vagy jelek és rendszerek ezek lényegében alkalmazott matematika/határterület)
Aztán persze szaktól is nagyon függ. Egy szoftvertervező lehet, hogy sok matekot tanul, de abból keveset fog hasznosítani míg egy matematikai modellező nyilván jóval többet, mint egy fizikus.
Fizikában fontosabb az analízis tudtommal, míg informatikában inkább gráfelmélet, számítástudomány, számelmélet, algebra kell. (De ha pl. egy hullámot kell grafikusan megjeleníteni vagy egy éppen egy programot kell írni, ami sin-t számol gyorsan, akkor informatikában is kell az analízis, fizikából nem tudom, hogy kell számítástudomány, számtudomány vagy gráfelmélet; lineáris algebra nyilván kell, hogy mozgásokat leírjanak, de talán kisebb mértékben)
Szerintem egyikhez sem kell óriási matek tehetség és mindkettő teljesíthető szorgalommal. Informatikán belül vannak olyan írányok, ahol egyáltalán nem kell matematika.
Első közelítésben egyértelműen a fizikához, hiszen ott azért diffegyenleteket, vektorszámítást, kvantummechanikai operátorokat kell használni, a matematika a fizika minden szegmensét átható munkaeszköz.
A programozóknál is elég sok matek van, de ott csak matematikai tárgyak vannak. Viszont azért a programozás mégiscsak a matematika egyik ága valamilyen formában, és a matematikai gondolkodásra szükség van, ha egyenletmegoldásra nem is annyi.
Ez így megint nem igaz. Differenciál egyenletek, vektorszámítások ugyanúgy kellenek grafikus megjelenítéshez.
Számítástudomány, ami az informatika egyik alappillére konkrétan matematika. (Algoritmusok, algoritmusok lehetősége, gyorsasága)
Az adatvédelmi módszerek egy jelentős része számelméleten alapszanak.
Vagy egy hálozatot hogy kell kialakítani: gráf elmélet.
A google algoritmus is mátrixokkal operál.
Ez szerinted "csak" matematikai gondolkodás?
Van olyan ága az informatikában, amihez tényleg nem kell, de egyetemen nem elsősorban erre fognak rámenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!