Ti hogyan tanultok egy vizsgára?
Megnézem, hány oldal, ismerem magam, tudom, hogy nagyjából egy nap mennyit tudok haladni, aztán egy fantasztikus osztással kiszámolom, hány nap kell rá, ha félgőzzel tanulok. Egy párat még rászánok ismétlésre, aztán irány a vizsga. Így aztán ha nehezebb lesz az anyag, akkor is marad jó eséllyel időm egynesbe jönni.
Egyébként meg kinyitom a könyvet, aztán elolvasok 1-1 fejezetet egyszerre. Régen kézzel jegyzeteltem papírra, de végül is nekem jobban bejött, ha begépelem fejezetenként a magam kis összefoglalását számítógépbe.
Hogy fejezetenként gépelek vagy inkább témakörönként, az mondjuk a nehézségtől függ, de gépelés közben is átolvasom mégegyszer az anyagot.
Mikor végére érek az egésznek, akkor pedig már csak a magam jegyzetét olvasom át ismétlésnek.
Orvosi. Először informálódom a vizsgákról felsőbbévesektől, és olyan évfolyamtársaimtól, akiknek már sikerült az adott tárgy. Megkérdezem, hogy mire mennek rá, hány nap alatt lehet megtanulni, mennyire megy vérre a dolog miből érdemes tanulni. Eztán beszerzem a hivatalos tankönyvet, vagy amit a többség ajánl, vagy ami van a könyvtárban. Eddig a legnagyobb poén az 1978-as kiadású ortopédia könyv volt, ami az internettel kiegészítve csodákra volt képes. Ezután beszerzek egy kidolgozott tételeket tartalmazó jegyzetet, ez általában tankönyvkivonat, továbbá szokott lenni előadásjegyzetem hála a szorgalmasan jegyzetelő lány csoporttársaim csokoládéval történő megvesztegetésének. Eztán kinyomtatom a tételsort, majd beosztom a tételeket, egy napra X. Én nem hagyok időt átnézésre, egyszer tanulok meg valamit, de azt jól. Majd nekiesem a tankönyvnek és azt egészítem ki a kidolgozott jegyzettel továbbá, a hatóanyagokat külön lapokra kijegyzetelem, és mellé írom a legfontosabb infókat az adott betegségről. Ezt vizsga reggelén röpke egy óra alatt átfutom.
Aztán igyekszem nem elcseszni az időt, hülyeségekkel. Éjjeli bagoly vagyok, képes vagyok hajnali háromig tanulni, de tíz előtt tuti nem kellek fel. És stressz, és stressz, és egy bögrébe két filter Earl Grey...
Eddig bevált. 9 szemeszter után, csúszás nélkül, mindössze két utóvizsgám volt.
Mérnöknek tanulok. Én is első körben kutatómunkával kezdek, hogy az adott tanárnak milyen elvárásai vannak, mennyire kéri részletesen az anyagot, mennyire veszi komolyan a tárgyat, stb. Ezután ismervén magamat, nagyjából betudom lőni, hogy mennyi idő alatt tudok felkészülni az adott vizsgára. Ezzel fejben már vizsgaidőszak elején kész vagyok nagyjából minden tárgynál. Ennek tudatában veszem fel a vizsgáimat is. Nem szeretem, ha túl nagy hézag van két vizsga között és azt sem szeretem, ha egy vizsga délutánján már tanulnom kell.
Ezután már csak s*gg kérdése. Előveszem a tételsort, a jegyzeteimet, illetve ha kell, akkor könyvtári szakirodalmat. Van egy csomó szakmai "értelmező szótár" is. Ezekből is van otthon egy mindig ha komolyabb tárgy vizsgájára készülök. Igyekszek annyi időt hagyni magamnak, hogy mindennek utána tudjak nézni, ne kelljen elsiklanom semmi felett, ha valamit hirtelen nem értek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!