Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira készülök,12. -es...

Orvosira készülök,12. -es vagyok, bioszt és kémiát emelt szinten tanulok. Ezzel az az egy gondom, h kémiából kettes lettem, bioszból meg 4-es körül állok. Attól még sikerülhet jól az érettségim, vagy esélytelen így?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is biosz kémiás vagyok. Hát elég húzós lesz így, de ha összeszeded magad és minden nap tanulsz talán meglehet. És ha elmennél egy jó kémiatanárhoz az sokat segítene.
2014. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 reptoid ***** válasza:
81%

Durván 4 hónap múlva fogsz érettségizni, kémiát meg szerintem úgy 6 éve tanulhatsz. Az érettségiben szereplő ismeretanyaggal már szinte biztos, hogy találkoztál már.

Szóval fogodmagad, letöltesz egy korábbi érettségit és megpróbálod kitölteni.

Nyilván nem fog egyből csudijó lenni, de akkor is látni fogod, hogy teljesen esélytelen, vagy csak újra kell tanulni az anyagrészeket, mert jórészt elfelejtetted. Utóbbira ez a 4 hónap bőven elég, ha előbbi eshetőség áll fenn, akkor el kell döntened, tényleg az áok-ra akarsz-e menni. Ha igen, akkor ess neki, meg lehet csinálni, csak akarni kell. Első félévben kémiából átveszitek úgyis az emelt érettségi anyagát újra, ami megint 4 hónap.

Mondjuk én nem érettségiztem kémiából, szóval csak a többiektől hallottam, hogy olyasmi mint az emelt kémia, csak kicsit részletesebb. Nekem is sikerült a 3,5 hónapos szorgalmi időszak alatt megtanulni a kémiát, te is meg tudod csinálni, főleg hogy már hallottál is róla.

2014. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy igazán 2 éve tanulok kémiát, mert az első négy év az mese habbal volt...most meg csak az emelt részeket vesszük hozzá, így alap nélkül elég nehéz megérteni a dolgokat. A számolásokkal nincs bajom, az úgy ahogy megy
2014. jan. 14. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
szerintem esélytelen, válassz mást /orvosit végzett lány anyukája vagyok/
2014. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 reptoid ***** válasza:
84%
Nem tudom, hogy most téged sajnáljalak vagy a lányodat...
2014. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
engem ne sajnálj az én lányom mindig kitűnő tanuló volt, ugyhogy nem az utolsó öt percben akart 2-ről kémiát javítani és egyetlen egyszer sem kértem tőle számon, hogy tanul e vagy sem
2014. jan. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindig nagyon szeretnek büszkélkedni azzal, hogy kitűnő tanuló, akkor mennyire okos az illető, rendkívül intelligens, hiszen minden tárgyból képes teljesíteni az ötöst. Pedig csak két dologról árulkodik. Egyik az, hogy szorgalmas, a másik pedig, hogy átlag intelligenciával rendelkezik. Akit érdekel nyugodtan utána olvashat a szakirodalomban, hogy mit jelent az átlagon felüli intelligencia. Egy idevágó részt ki szeretnék emelni. Akinek átlagon felüli az intelligenciája az egyszerűen képtelen minden tárgyból 100%-ot teljesíteni az iskolában, ha a szülei erre kötelezik emiatt komoly sérülések érhetik. VISZONT az érdeklődésének megfelelő témákban nem 100%-ot, hanem 200-at nyújt mindenféle erőfeszítés nélkül. Az ilyenekről azt gondolják a buta emberek, hogy jaj szegény mit akar ez az orvosival, nem kitűnő, esélytelen.(Sajnos a tanárok többsége nincs tisztában ezzel a fogalommal. Persze azt sem jelenti, hogy mindenki, aki nem kitűnő az átlagon felüli. Nem nehéz eldönteni, hogy ki az és ki nem. Amerikában egyes egyetemekre nem is felvételit kell írni, hanem egy intelligencia tesztet és ott húznak egy határt az átlag felettinél.) Egy átlagon felüli intelligenciával rendelkező egyén rendkívüli logikával rendelkezik, illetve kiváló memóriával. Ez az, ami elengedhetetlen az orvosi egyetem normális elvégzéséhez. Persze a szorgalom is nagyon fontos, viszont az úgymond később is "megszerezhető képesség". Ha megérik rá az illető, felfogja mennyire fontos folyamatosan tanulni az egyetemen és, ha eddig nem volt túl szorgalmas, akkor a későbbiekben ott lesz a mindennapjaiban, csak fel kell nőnie hozzá. Egy átlag intelligenciával rendelkező emberből viszont nemigen lesz átlagon felüli, ha megfeszül sem. El lehet gondolkodni ezen az egészen, mert én találtam ki és nem hülyeség. A szülők figyelmébe is ajánlanám, mert sokszor nagyon el tudják rontani a kiváló képességekkel rendelkező gyereküket azzal, hogy arra kényszerítik, hogy minden tárgyból kitűnő legyen. Mindenki eldöntheti magában, hogy milyen orvosokat látna szívesebben, kihez fordulni inkább, mert mindegyikből van bőven az egyetemen és a végzett orvosok között is.


Kérdezőnek: Fogalmam sincs, hogy alapok nélkül egyáltalán miért tanultál eddig kémiát, vagy miért nem pótoltad be, mert így értelmét veszti a tanulás. Rajtad múlik, ha nagyon szeretnéd, akkor megcsinálod. Úgy gondolom, hogy nem szeretnéd Te olyan nagyon ezt az orvosit. Az fel sem merül benned, hogy ha már ezt a két évet elbaltáztad, akkor kihagyj egy évet, rendesen tanulj és jövőre jelentkezz az egyetemre?

2014. jan. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 reptoid ***** válasza:
93%

Ha az én anyám ilyen kishitű lett volna, sírva menekültem volna otthonról.


Ha nem lennél elviekben képben, akkor lehetne mondani, hogy oké, nem ért hozzá, nem tudja, mennyi a tananyag. De te azt mondod, hogy értesz hozzá. Ha így van, akkor magyarázd már meg, hogyan volt képes a lányod felkészülni egy-egy vizsgára 3-4 hónap alatt, mikor ott sokkal nagyobb a követelmény, mint az érettségin, amire évekig készült kitűnő eredménnyel? Tán beraktak neki még 1 agyat? Vagy fél-1-2 év alatt kicserélték hirtelen az agyát egy nagyobb kapacitásúra?

Amit meg tud tanulni 19 évesen, azt meg tudja 18 évesen is. Az érettségi pedig jóval könnyebb, mint egy patkó vizsga, és tapasztalatból mondom, nemhogy éveket felesleges rá áldozni kemény munkával, de még hónapokat is. Pár hét alatt fel lehet készülni prímán egy érettségire. Igen, kettesről :) De ha ilyen lelombozó szövegeket írsz neki, akkor lehet a kedve is elmegy tőle. A lányodnak hány ilyet mondtál?

2014. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!