Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnökként tanult...

Switchbackz kérdése:

Gépészmérnökként tanult matematikát meg lehet érteni sok gyakorlással?

Figyelt kérdés
A kérdésem konkrétan az lenne, hogy bárki képes felfogni ha tanulja - még ha kicsit többet is kell felette ülnie - vagy akinek elsőre nem megy minden, az inkább ne próbàlkozzon vele. Tetszene a szakma, de félek, hogy nem fogom érteni a matematika részét. Bár nem tudom mennyire függ össze a kettő, középiskolában szó szerint nula tanulással 3-as, 4-es voltam belőle. Olyanok válaszát várom akik ezt tanulják/tanulták és előre is köszönöm.

2014. jan. 8. 17:57
 1/2 savanyújóska ***** válasza:
BME, Matematika A1, német képzés - én személy szerint villanyos vagyok, de együtt van az óránk a gépészekkel, szóval a tananyag ugyanaz. Szerintem megtanulható, de felejtsd el, hogy nem tanulsz, nagyon sokat kell vizsgákra pótolni, ha év közben halogatod (ezt amikor odaérsz nem fogod elhinni, csak az első vizsgaidőszak után, pedig így van!:D). Nekünk vektorok, függvények, határértékszámítás és integrálás volt főleg így első félévben, szóval ha ezekből 3-as voltál, kösd fel a gatyád, mert kemény lesz. Javaslok egy emelt matek érettségit, 80% felett már nem lesz minden ismeretlen, és velem ellentétben ne lógd el az integrálás részét, jól fog az még jönni. Összességében, ha jó eszed van, és nem vagy lusta tanulni simán teljesíthető, ha amúgy tanulással sem megy 3/4-4-nél jobbra, akkor azért elgondolkoznék.
2014. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az a baj h nem csak a matek1/2/3-ban vannak matematikai dolgok, az egész szakma eléggé épül a matekra. Nem csak azért tanítják, hogy legyen valami tárgyad, hanem mert a későbbiek folyamán használni is fogod a tanultakat. Szóval így elég nehéz lesz majdnem minden tárgy.

Szerintem 3-as, 4-es matekkal nagyon nehéz dolgod lenne. Az emberek nagy része simán ötös volt matekból, nagyobb megerőltetés nélkül, és így is nehéz megérteni az anyagot.

A középiskolai anyagot álmodból felkeltve is oda-vissza fújni kell, mert nem fogják neked egyetemen magyarázgatni az ott tanultakat.


Egyébként meg lehet próbálni, elhatározás kérdése, de akkor tényleg piszok sokat kell tanulnod majd.

2014. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!