Ti belekezdtetek már a társadalomismeret projektmunkátokba?
Ha igen, akkor melyiket választottátok?
Mérlegen a számítógép-használat
Házi büdzsé
Ünnep, fesztivál, vigasság, falunap, búcsú
?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
Én a Házi büdzsét fogom választani, de még semmit nem kezdtem el, azt sem tudom hogyan kéne.
Honnan szerezzek hozzá forrást?
A dolgozat felépítése:
Fedőlap: ez tartalmazza középen a dolgozat címét, jobb alsó részen pedig a diák nevét és osztályát. Középre lehet tenni képet, idézetet.
Tartalomjegyzék (nem kötelező): itt kell felsorolni a fejezetcímeket oldalszánokkal.
Fejezetek (innen kezdődik az oldalszámozás, vagyis az első oldal, az eddigiek nem számítanak bele a 12 oldalba).
A megadott szempontok nem kötelezőek, csak iránymutatást adnak.
1. Bevezetés: Ebben azt.kell megfogalmazni miért ezt a témát választotta, milyen céljai vannak a dolgozattal kapcsolatban. Terjedelme kb. 5-6 sor.
2. Történelmi háttér, fogalmak. Elmélet. Itt a választott témát kell bemutatni könyvek, internet segítségével akár több fejezeten keresztül is. Lehet több alcím is. Terjedelem kb.3-5 oldal.
3. Önálló kutatás: Minden dolgozatnak tartalmaznia kell egy olyan részt, amelyben vagy egy történetet elemez, saját tapasztalatokat ír le, megkérdezi a különböző korú emberek véleményét, vagy kérdőíves felmérést készít. Itt le kell írni magát a kutatást (kb. 1-2 oldal), és a főbb tapasztalatokat.
4. Kutatás értékelése, eredmények összehasonlítása: Itt összefoglalja, hogy mire jutott. A kutatással egyezett e az emberek véleménye, tapasztalatai. Ezeket össze kell vetni az elméleti részel és a saját tapasztalatokkal. Napi események leírása, amelyek ide köthetők. Terjedelem: 2-3 oldal
5. Összefoglalás: Következtetések levonása, sikerült e megvalósítani a kitűzött célokat.
Értékelés. Kb. 1 oldal.
6. Irodalomjegyzék: itt kell felsorolni a felhasznált irodalmakat, internet forrásokat. Könyveknél kell a szerző, a könyv címe, évszám és kiadó. Internet címnél a konkrét link címe (nem elég a honlap címe), esetleg a szerző, aki odaírta a cikket, amit használsz. Ez sem számít a 12 oldalba.
Mellékletek: Ide lehet betenni a kérdőíveket, grafikont, táblázatokat, amennyiben sok van belőlük. Ha csak néhány, akkor az beilleszthető a dolgozatba.
A beadandó dosszié összeállítása:
Dolgozat spiráloztatva. Az elkészítés során keletkezett piszkozatok, képek Vázlat: Mindenkinek kell készítenie legelőször egy vázlatot, ami tartalmazza a fejezet címeket, amiket bele szeretne tenni a dolgozatba.
Munkanapló, ez egy táblázat, amit mindenki magának vezet otthon arról, hogy hogyan készül a dolgozat. A beadása kötelező, enélkül nem fogadható el a dolgozat!!!
Jegyzőkönyv: Szintén táblázat, ami a konzultációkról készül. Ebből derül ki, hogy ki hányszor volt konzultáción, és hogyan haladt a dolgozat megírásával. Ezt majd közösen töltjük ki a dolgozat leadásakor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!