Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem? Hogyan, teljesen...

Valaki : kérdése:

Egyetem? Hogyan, teljesen homályos minden.

Figyelt kérdés

Szóval,ezt nekem senki nem magyarázta el...

Úgy kell,mint mikor 8.-ban középiskolába jelentkeztünk? megjelölünk párat és oda megyünk,ahová felvesznek,vagy csak egyet szabad? És gondolom a jelentkezést előbb kell beadni,mint az érettségi enne. Nyelvvizsga kell hozzá,hogy jelentkezzünk?És mi a helyzet az emeltszintű tantárgyakkal? Plusz pontot jelentenek? vagy mit?

Amúgy tavaly,tehát 10. osztályban kitűnő voltam,idén jól elcsesztem,de az érettségi tárgyakból szerintem 4-es 5-öseim lesznek. Magyar-töri tanár szeretnék lenni,van esélyem?


2013. dec. 21. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
12 év végre legyen jó és az érettségi, ha kell emelt, az plusz pont. Beadod a jelentkezést több helyre, ahonnan vastag papír jön vissza, felvettek.
2013. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

12. év elején jelentkezel, és jelentkezel érettségire is. Az érettségidből (illetve a tanulmányi eredményedből, ha az jobb) kalkulálják a pontszámodat. Nyelvvizsga nem kell, de plusz pont, mint ahogy sok minden más is. A jelentkezésnél többet be lehet írni, amelyik elöl szerepel, arra rak be a rendszer ha megugrottad a korlátot. Néha van más feltétel is (pl. építészmérnököknél rajzvizsga az egyetemen), ennek utána kell járni és felkészülni rá.


egyébként kétlem, hogy a felvi.hu ezeket az infókat ne tartalmazná.

2013. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu-n minden információ fenn van, ott elmagyaráznak mindent részletesen.


Nyelvvizsga nem kell, de pluszpont és diplomához már kelleni fog. Sokan csúsznak el ezen, mert egyetem alatt már végképp nincs rá kapacitásuk és nem is tanulják kötelező jeleggel szóval ha most van, akkor szerintem menj neki.


Emelt tárgy, ha 50 felett sikerül*, plusszpontot jelent, feltéve, hogy a szakra beszámítható (felvételi tárgy).


Jegyek számítanak: magyar, töri, matek, egy nyelv és egy/kettő természet tudomány.


*Nem pont 50 a határ, de valahol ott van.

2013. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3 helyet jelölhetsz 9000 forintért, ezen felül még 2-őt, ezek helyenként 2000 forintok. Ha egy szak államis és költségtérítéses változatát is bejelölöd, akkor az egynek számít.
2013. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!