Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magániskolából nem lehet csak...

Magániskolából nem lehet csak úgy kilépni? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Nyáron beiratkoztam egy angol tanfolyamra, ahol alá kellett írnom egy szerződést. Ebben az állt, hogy ha ki akarok lépni, akkor kilépési díjat kell fizetnem. Persze ezt nem olvastam el sajnos, mert sietett a titkárnő és azt mondta, mindent elmondott, bár tudom hogy hibáztam.


Most viszont nagyot csalódtam az egész iskolában, lassan haladunk, és nem is ezt az alacsony szintet szerettem volna elérni ilyen sok pénzből, tehát menet közben arra gondoltam kilépnék. Néha dolgozom is iskola mellett akkor, amikor a tanítás folyik.


Lehet esetleg valamilyen kibúvó, hogy ne kelljen fizetnem, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy egy magániskolába, ahova beiratkoztam ne lehessen kilépni, ha nem szeretném folytatni tovább? Ráadásul pénzem sincs úgy, örülök, ha meg tudok élni.


Van erre jogszabály, hogy ő beleírhatja a szerződésbe, hogy fizetnem kell?

Folyamatosan csak azt hajtogatja, hogy ha nem fizetek akkor ő megy csődbe. Ezért engem beperelhet vagy mi lesz a következménye?

Esetleg az számít hogy hivatalosan két nevem van Kovács Beatrix Éva, de a szerződésben csak a Kovács Beatrix szerepel és én is úgy írtam alá, mert azt mondták az elég, de ha úgy vesszük akkor az már nem is én vagyok.


Kérem segítsenek, nagyon félek!

Előre is köszönöm!


2013. dec. 17. 14:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Esetleg olyan ügyvéd telefonszámát kérhetek aki tudna ebben segíteni úgy, hogy nem fizetek neki? Létezik olyan? :S
2013. dec. 17. 14:29
 2/2 anonim ***** válasza:

A szerződés arról szól, hogy a felek feltételeket állítanak, és aláírásukkal jelzik, hogy a feltételeknek eleget tudnak tenni, vagy ha nem, akkor viselik a következményeit. Ha a szerződésben az áll, hogy kilépés esetén fizetned kell, és te ezt a szerződést aláírtad, akkor azzal te vállaltad ezt a következményt, így fizetned kell (attól függetlenül, hogy te elolvastad-e a szerződést rendesen vagy sem).


Gondolj bele pl. házbérlésnél; ha a szerződésben kiköti a bérlő fél, hogy 7 napon belül birtokba szeretné venni a lakást, és ezzel a feltétellel a főbérlő alá is írja a szerződést, mégsem teljesíti, akkor neki is kötbért kell fizetnie, esetleg el is állhat az albérlő a szerződésben foglaltaktól (hogy a kötbér hogy van megállapítva törvényileg, azt nem tudom, de biztosan van rá jogi precedens; ha a szerződésben le van írva, akkor annyit kell fizetnie (pl. a kaució kétszeresét fizeti vissza)).


Esetleg úgy kibúvót lehet találni, hogy te azt mondod, hogy a nyelviskola nem az elvárt szintű oktatásban részesített, persze attól még, hogy te ezt mondod, azzal nem vagy előrébb; ha többen is így állnának, akkor már lehetne pertársaságot alapítani, persze az is egy csomó pénz és idő, nem tudom mennyire érné meg (lehet, hogy csak 3 év múlva lesz vége a pernek, addig neked (nektek) egy csomó ügyvédi díjat ki kell fizetnetek, szóval nem biztos, hogy megérné).


Szóval túl sok esélyed nincs a szerződés ellen; arról pedig ne is álmodj, hogy egy ügyvéd szóba áll veled ingyen; náluk az úgy működik, hogy "Jó napot kívánok, tízezer forint", mondjuk az első fél órára elkér annyit, pusztán ügyvédi tanácsadásra.


Igaz, én nem vagyok végzett ügyvéd (sőt, nem is jogot hallgatok), de ha privátban elküldenéd a szerződés szövegét, akkor átnézném, hátha van benne valami logikai csavar, amivel ki lehetne őket játszani (matek szakon vagyok, szóval én a logikátlanságot kiszúrom :D).


Mást tényleg nem nagyon tudsz tenni, ezt a békát le kell nyelned. Ha mégis írnál privátban, azt is megírhatnád, hogy eddig mennyit fizettél, és a kilépésért mennyit kérnek.

2013. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!