Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 88 óra hiányzás egy félévben...

88 óra hiányzás egy félévben az húzós?

Figyelt kérdés

Ezért már automatikus évismétlés jár, vagy bukás valamiből?

Nem lógás, hanem ténylegesen beteg voltam, meg kivizsgálásokra jártam...


2013. dec. 17. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Te jártál egyáltalán iskolába!? :o

Szerintem osztályozóvizsgát kell tenned, minimum.

Húzós, igen!!

2013. dec. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem még belefér. Hány órád van egy héten?

Ha adott tantárgyból 30% felett volt a hiányzásod akkor automatikusan osztályozó vizsga. De a tanárok nem nagyon számolgatják ha van elég jegyed az osztályozáshoz.(+összeállítani a feladatsort, kijavítani stb. nekik is plusz munka)

Évismétlés csak év végén összesített hiányzásnál jöhet szóba.

2013. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
28%
Igazolt hiányzás esetén sosem jár automatikusan évismétlés. És hol van még az év vége? Ha van elég jegyed, aminek alapján osztályozni lehet, akkor semmi gond nincs. Ha nem lehet osztályozni, akkor osztályozó vizsgát kell tenni.
2013. dec. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jegyem van mindenből minimum 3.
2013. dec. 17. 12:14
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

250 órát hiányozhatsz igazolatlanul, és mivel 1 félév alatt nem használtad el a felét, így a másik félévben még többet hiányozhatsz! (ezt senki ne vegye úgy, hogy buzdítani szeretném a Kérdezőt a minél több hiányzásra). Persze az a Te érdeked, hogy minél többet bent legyél, minél többet tanulj, hogy tudj egyetemre menni, vagy legalább ne maradj ostoba ember.


Sajnálom, hogy beteg vagy :( Megtudhatjuk, hogy mi a bajod?

2013. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
12%

Annyira szeretem, amikor valakik pofára pontozgatnak :)


Akkor lássuk a tényeket:

Ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen

a) az Nkt. 5. § (1) bekezdés b)c) pontjában meghatározott pedagógiai szakaszban a kétszázötven tanítási órát,


f) egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja,

és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén

nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen.

A nevelőtestület az osztályozóvizsga letételét akkor tagadhatja meg, ha a tanuló igazolatlan mulasztásainak száma meghaladja a húsz tanórai foglalkozást"


Vagyis akkor, ha egész évben 250 órát, vagy egy adott tantárgyból az éves óraszám 30%-nál többet hiányzik, ÉS NEM LEHETETT ÉVKÖZBEN A HIÁNYZÁSOK MIATT OSZTÁLYOZNI, akkor a tantestület köteles osztályozó vizsgára bocsátani (kérdező igazoltan hiányzott).

Mivel minden tárgyból van annyi jegye, amivel osztályozható, így a fentiek sem állnak, semmilyen következménye sincs a hiányzásoknak.

2013. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 17. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Két középiskoláról és egy gimnáziumról tudom, hogy úgy megy ahogy én írtam.


Kérdező ha az iskoládnak van honlapja, ott fent van a házirend és abban benne van, vagy osztályfőnököd biztos elmondja nálatok hogy van.

2013. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!